Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Farby roślinne kontra chemiczne
Gdyby organizowano konkurs piękności, w którym sędziowie oceniają urodę kobiet wyłącznie po włosach, pierwsze miejsce prawdopodobnie zajęłyby Hinduski. Ich długie, lśniące sploty są obiektem zazdrości kobiet z całego świata, które szukają sposobów na podobny blask i kondycję. W czym tkwi sekret kobiet orientu? Jaki błąd popełniają Europejki skoro ich włosy są słabe i matowe?
Czytaj więcej
Naturalna pielęgnacja ciała
Pielęgnacja ciała nie przysparza aż takich problemów jak pielęgnacja cery. Ciało jest rzadziej narażone na oddziaływanie słońca czy suchego, mroźnego powietrza. Jednak nie można zapominać, że nasze ciało nie potrafi samo zadbać o swoje nawilżenie – ma mniej gruczołów łojowych w porównaniu do skóry twarzy, a to oznacza, że nie jest w stanie wytwarzać ochronnego sebum. Dodatkowo wiele kobiet zmaga się z problemem cellulitu. Jak sobie radzić z pielęgnacją ciała?
Czytaj więcej
Róże są jednymi z najpiękniej pachnących kwiatów. Kojarzą się z miłością, pięknem i zmysłowością. Medycyna naturalna już od wielu stuleci wykorzystuje różany olejek eteryczny, słynący ze zniewalającego zapachu. Produktem ubocznym w produkcji olejku różanego jest woda różana, która również znalazła wszechstronne zastosowanie w kosmetyce naturalnej. Różany zapach nie jest jej jedynym atutem.
Czytaj więcej
Pozytywne opinie na temat leczniczych właściwości oleju arganowego znane są nie od dziś. Plemiona berberyjskie od wielu wieków wykorzystują prozdrowotną moc drzewa arganowego, a na całym świecie od jakiegoś czasu kosmetyki z zawartością oleju arganowego są prawdziwym hitem.
Czytaj więcej
Płatki róż dają nam jeden z najbardziej zmysłowych zapachów pochodzenia roślinnego. Pozyskiwany z nich eteryczny olejek różany oraz woda różana chętnie są wykorzystywane w kosmetyce naturalnej, nie tylko ze względu na słodki zapach, ale również dzięki właściwościom nawilżającym i oczyszczająco-tonizującym.
Czytaj więcej
Drzewo neem, czyli miodla indyjska, występuje na terenie Indii, Indonezji, Zachodniej Afryki i Australii. Olej tłoczony na zimno z nasion drzewa neem słynie ze swoich licznych prozdrowotnych właściwości, które znane są nie tylko mieszkańcom wyżej wymienionych miejsc. Już tysiące lat temu znalazł on zastosowanie w medycynie ajurwedyjskiej jako środek grzybo- i bakteriobójczy, antyseptyczny, odkażający i tonizujący. Olej neem można dostać w dobrych sklepach z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi, a jego zastosowanie lecznicze jest bardzo wszechstronne.
Czytaj więcej
Używanie kosmetyków do stylizacji to obok wysokiej temperatury i częstego chemicznego farbowania włosów jedna z głównych przyczyn doprowadzających do przesuszenia włosów. Lakiery, pianki i żele do włosów zawierają mnóstwo polimerów i innych chemicznych składników, które działają na całej objętości włosa. Zbyt często stosowane bądź też niedokładnie spłukiwane z włosów podczas mycia, mogą stopniowo pogarszać stan włosów.
Czytaj więcej
pixel