Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Higiena jamy ustnej

( ilość produktów: 35 )

Codziennie sięgamy po szczoteczkę i pastę do zębów dla zachowania zdrowych i mocnych zębów, a także aby zapobiec nieświeżemu oddechowi i próchnicy. Higiena jamy ustnej to podstawa zdrowia i urody. Wybierając produkty do higieny jamy ustnej zadbaj o to, by były naturalne i ekologiczne, by zawierały składniki dbające o kondycję zębów i dziąseł, oraz nie szkodziły środowisku. 

_opisDolny_

Ziołowe i naturalne pasty do zębów 

Zdrowa i naturalna pasta do zębów powinna być elementem codziennej pielęgnacji jamy ustnej, aby zagwarantować świeży oddech i zdrowe zęby. Naturalne pasty do zębów zawierają mnóstwo dobroczynnych składników, które zapewniają skuteczne właściwości myjące, nie zawierając przy tym szkodliwej “chemii”. Ekstrakty z szałwii, mięty, miodli indyjskiej czy goździków to składniki, dzięki którym naturalne pasty do zębów nie tylko dogłębnie czyszczą szkliwo, ale i pięknie pachną. Co więcej, naturalne pasty do zębów nie są tak agresywne jak tradycyjne, ponieważ nie zawierają mocnych środków pianotwórczych. Zapewniają za to długotrwałe uczucie świeżości.  

Aby zapewnić sobie zdrowy uśmiech, pamiętaj o płukaniu jamy ustnej naturalnymi płynami. Wymień też plastikową szczoteczkę na biodegradowalną. Stosując takie produkty jak ekologiczna szczoteczka do zębów i biodegradowalna nić dentystyczna (na przykład marki Mohani), dbasz ekologię i o zmniejszenie produkcji plastiku. Biodegradowalne szczoteczki i nici dokładnie czyszczą przestrzenie międzyzębowe, ale nie powodują zarysowania szkliwa i podrażnienia dziąseł.  

Naturalna pasta do zębów bez fluoru - czy warto? 

Zdrowie jamy ustnej to podstawa, dlatego idealna naturalna pasta do zębów powinna dokładnie myć zęby, nie zawierając przy tym szkodliwych substancji. Fluor to składnik, który budzi obawy, dlatego wielu z nas decyduje się na naturalną pastę do zębów bez fluoru. Pamiętaj, że dobra, naturalna pasta do zębów bez fluoru powinna mieć nienaganny skład, który zapewni kompleksową pielęgnację jamy ustnej. Fluor w tradycyjny pastach eliminuje przecież bakterie prowadzące np. do tworzenia się kamienia nazębnego i próchnicy.

Jak zatem wybrać naturalną pastę do zębów bez fluoru, która zapewni ochronę zębom? Najlepiej wybierz naturalną pastę wzbogaconą o antybakteryjne roślinne składniki aktywne i wyciągi ziołowe, które chronią dziąsła. Świetnym wyborem jest naturalna pasta do zębów bez fluoru z neem lub ziołowa pasta do zębów z dobrym składem z miswak (drzewem arakowym). 

Naturalna pasta do zębów - wybielająca i odświeżająca oddech 

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie każdego z nas, dlatego naturalne pasty do zębów, wybielające szkliwo, cieszą się coraz większą popularnością. Najlepsze w tej kategorii są preparaty, które ograniczają powstawanie kamienia nazębnego oraz rozjaśniają istniejące już przebarwienia. Najlepsze naturalne pasty do zębów wybielające to takie, które zapewniają uczucie gładkości i wybielenia zębów od razu po ich zastosowaniu. Systematyczność i dokładne szczotkowanie naturalną, wybielającą przebarwienia pastą nie powinna wywołać też nadwrażliwości zębów. Do wybielania można zastosować także proszek wybielający z węglem aktywnym, glinkami i krzemianami marki Mohani.

 

Marka
Pokaż tylko
pixel