Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Róże są jednymi z najpiękniej pachnących kwiatów. Kojarzą się z miłością, pięknem i zmysłowością. Medycyna naturalna już od wielu stuleci wykorzystuje różany olejek eteryczny, słynący ze zniewalającego zapachu. Produktem ubocznym w produkcji olejku różanego jest woda różana, która również znalazła wszechstronne zastosowanie w kosmetyce naturalnej. Różany zapach nie jest jej jedynym atutem.
Czytaj więcej
Pozytywne opinie na temat leczniczych właściwości oleju arganowego znane są nie od dziś. Plemiona berberyjskie od wielu wieków wykorzystują prozdrowotną moc drzewa arganowego, a na całym świecie od jakiegoś czasu kosmetyki z zawartością oleju arganowego są prawdziwym hitem.
Czytaj więcej
Płatki róż dają nam jeden z najbardziej zmysłowych zapachów pochodzenia roślinnego. Pozyskiwany z nich eteryczny olejek różany oraz woda różana chętnie są wykorzystywane w kosmetyce naturalnej, nie tylko ze względu na słodki zapach, ale również dzięki właściwościom nawilżającym i oczyszczająco-tonizującym.
Czytaj więcej
Drzewo neem, czyli miodla indyjska, występuje na terenie Indii, Indonezji, Zachodniej Afryki i Australii. Olej tłoczony na zimno z nasion drzewa neem słynie ze swoich licznych prozdrowotnych właściwości, które znane są nie tylko mieszkańcom wyżej wymienionych miejsc. Już tysiące lat temu znalazł on zastosowanie w medycynie ajurwedyjskiej jako środek grzybo- i bakteriobójczy, antyseptyczny, odkażający i tonizujący. Olej neem można dostać w dobrych sklepach z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi, a jego zastosowanie lecznicze jest bardzo wszechstronne.
Czytaj więcej
pixel