Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Woda różana na trądzik

2012-04-04

Płatki róż dają nam jeden z najbardziej zmysłowych zapachów pochodzenia roślinnego. Pozyskiwany z nich eteryczny olejek różany oraz woda różana chętnie są wykorzystywane w kosmetyce naturalnej, nie tylko ze względu na słodki zapach, ale również dzięki właściwościom nawilżającym i oczyszczająco-tonizującym.

W codzienną pielęgnację skóry twarzy warto włączyć właśnie wodę różaną. Polecana jest ona do każdego rodzaju skóry: normalnej, suchej, wrażliwej i naczynkowej, dojrzałej oraz trądzikowej. Skóra pozbawiona problemów będzie czerpać z wody różanej stonizowanie i nawilżenie. Cera sucha będzie dzięki niej ukojona i nawilżona. Z cery wrażliwej i naczynkowej znikną zaczerwienienia dzięki działaniu hydrolatu różanego, który poprawia przepływ krwi. Cera dojrzała zostanie uelastyczniona i ujędrniona, gdyż woda różana słynie ze swojego działania odmładzającego. Natomiast skóra trądzikowa zostanie pozbawiona nadmiaru zbytecznego sebum, a pory będą oczyszczone i domknięte, ponieważ woda różana jest sprawdzonym sposobem na trądzik.


Woda różana - sposób na trądzik

Walka z trądzikiem często jest długotrwała, na jej efekty nieraz trzeba długo czekać. Często, kierowani powszechnymi opiniami i reklamami, aby uporać się z krostami używamy szeregu kosmetyków oczyszczających o właściwościach matujących i wysuszających. Warto wiedzieć, że niektóre z tych kosmetyków zawierają silnie działające substancje chemiczne, które są dobre dla skóry trądzikowej tylko na krótką metę. Pamiętajmy, że przesuszenie skóry mobilizuje ją do wydzielania jeszcze większej ilości łoju, którego przecież pierwotnie chcieliśmy się pozbyć. Dlatego zanim sięgniemy bo silne kosmetyki lub nawet antybiotyki, które mogą osłabić organizm, warto wypróbować naturalne metody walki z trądzikiem. Natura obdarzyła nas wieloma roślinami, których ekstrakty od wielu lat sprawdzają się jako skuteczne kosmetyki na trądzik. Jednym z nich jest właśnie woda różana. Jak wspomniano wyżej, przemywanie nią twarzy delikatnie ją oczyszcza, w tym również usuwa nadmiar sebum i domyka pory. Posiada właściwości ściągające i przeciwzapalne oraz regenerujące, dlatego przyspiesza proces gojenia się krostek i zapobiega powstawaniu nowych. Aby uzyskać takie efekty, przemywaj codziennie rano i wieczorem skórę twarzy wacikiem nasączonym wodą różaną.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2012
pixel