Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Toniki i hydrolaty

( ilość produktów: 9 )

Codzienna pielęgnacja skóry naszej twarzy powinna składać się z kilku etapów, następujących po sobie w odpowiedniej kolejności. Ważne jest między innymi oczyszczanie cery, jej nawilżanie i odżywianie, jak również tonizowanie. Do wykonywania tej ostatniej ze wskazanych czynności przydają się toniki oczyszczające do twarzy.

Toniki oczyszczające do twarzy – jak często trzeba je stosować?

Toniki oczyszczające do twarzy są kosmetykami, który bardzo szybko się zużywają. Wszystko przez to, że dla uzyskania oczekiwanych efektów każda z nas powinna używać ich regularnie. Najbardziej optymalna częstotliwość to stosowanie toniku przynajmniej raz dziennie a najlepiej dwa – rano oraz wieczorem.

Jaka jest rola toników oczyszczających do twarzy?

Systematyczne wykorzystywanie toników do twarzy to dopiero początek. Równie ważne jest robienie tego w poprawny sposób. Kiedy należy to czynić? Idealny jest moment pomiędzy starannym oczyszczeniem cery a przed nałożeniem na skórę kosmetyków nawilżających takich jak serum lub krem.W zależności od formy kosmetyku można nakładać go na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest możliwy, gdy posiadamy preparat w sprayu – polega na bezpośrednim spryskaniu twarzy, z pominięciem okolic oczu. Druga opcja to nałożenie toniku na wacik kosmetyczny, a następnie rozprowadzenie go po całej twarzy, a także na szyi oraz dekolcie. Następnie trzeba odczekać kilka chwil, aż do jego całkowitego wchłonięcia. Później możliwe jest stosowanie kolejnych działań pielęgnacyjnych składających się na nasze codzienne rytuały.Główną rolą tego rodzaju kosmetyków jest wyrównanie poziomu pH skóry naszej twarzy, które naruszone jest poprzez wykonywanie zabiegów oczyszczających oraz związanych z usuwaniem resztek makijażu. Toniki świetnie sprawdzają się również do szybkiego odświeżenia cery.

Toniki oczyszczające do twarzy – podsumowanie

Toniki oczyszczające do twarzy dostępne na helfy.pl to produkty, które każda z nas powinna mieć w swojej kosmetyczce. To ważne szczególnie dla kobiet, dla których dotychczas tonizacja nie miała aż tak dużego znaczenia. Jeśli dotąd nie stosowałaś takiego kosmetyku albo pamiętałaś o tym, ale Twój ulubiony tonik już się skończył, zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz ten, który w największym stopniu sprosta Twoim oczekiwaniom.

Marka
Pokaż tylko
pixel