Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Naturalna pianka do włosów

2012-03-30

Używanie kosmetyków do stylizacji to obok wysokiej temperatury i częstego chemicznego farbowania włosów jedna z głównych przyczyn doprowadzających do przesuszenia włosów. Lakiery, pianki i żele do włosów zawierają mnóstwo polimerów i innych chemicznych składników, które działają na całej objętości włosa. Zbyt często stosowane bądź też niedokładnie spłukiwane z włosów podczas mycia, mogą stopniowo pogarszać stan włosów.

Mimo wszystko czasem trudno się obejść bez kosmetyków do stylizacji. Pianka do włosów zwiększa objętość i utrwala fryzurę na wiele godzin, wobec tego jest kosmetykiem bardzo lubianym i chętnie stosowanym. Jeśli to, czym traktujemy włosy, nie jest nam obojętne, warto przyjrzeć się składnikom tego rodzaju kosmetyków, a najlepiej wybierać dostępne na rynku naturalne pianki do włosów.


Co to znaczy, że pianka do włosów jest naturalna?

Tak samo jak w przypadku pozostałych kosmetyków naturalnych, naturalne pianki do włosów:

  • często posiadają certyfikat nadawany przez ECOCERT - międzynarodowe stowarzyszenie kontrolujące jakość kosmetyków naturalnych,
  • zawierają składniki pochodzenia naturalnego,
  • są kosmetykami wegańskimi,
  • nie zawierają sztucznych konserwantów, barwników i środków zapachowych,
  • nie zawierają silnych detergentów, jak np. SLS,
  • nie zawierają PEG i parabenów,
  • nie są testowane na zwierzętach,
  • zawierają składniki pochodzące z upraw ekologicznych.


Co zamiast silnych chemikaliów? Przykładowe składniki naturalnych pianek do włosów:

Naturalna pianka do włosów zamiast SLS może posiadać np. Coco Glucoside pochodzenia naturalnego, ponadto proteiny pszenicy, wzmacniający hydrolat miętowy i ekstrakty z owoców (np. granat). Kompozycje zapachowe tworzone są dzięki wykorzystaniu naturalnych olejków eterycznych. Dzięki składnikom pochodzenia roślinnego dodatkowo pielęgnują włosy, nawilżają je (np. dzięki glicerynie) i odżywiają. Pianki te są dużo bardziej delikatne, nie przesuszają włosów, nie usztywniają ich i nie sklejają, jak to bywa w przypadku popularnych pianek, zawierających silne polimery i alkohole.

Naturalne pianki do włosów używa się tak samo jak klasyczne, drogeryjne. Można je stosować zarówno na mokre, jak i suche włosy. Na polskim rynku kosmetycznym dostępne są naturalne pianki takich producentów jak Eubiona, Eco Cosmetics i Sante Naturkosmetik.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2012
pixel