Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Olejki do włosów

( ilość produktów: 46 )

W trosce o zdrowie i urodę coraz częściej powraca się do naturalnych metod, wykorzystujących znane od wieków składniki. Dużą popularnością cieszą się naturalne olejki do włosów, które wykazują właściwości regeneracyjne, odżywcze i wzmacniające. To prosty sposób na grube i zdrowe włosy. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w naturalny olejek do włosów.

_opisDolny_

 

Naturalne oleje do włosów

Choć stosowanie olejków na włosy znane było już w starożytności, na długi czas zapomniano o tych naturalnych i bogatych w drogocenne składniki substancjach. Dzisiaj na szczęście znów wracają do łask, a miłośniczki i miłośnicy dbania o urodę chętnie nakładają oleje naturalne na twarz, ciało czy paznokcie. Jednym z lepszych zastosowań dla olejków jest olejowanie włosów. To w pełni naturalny sposób na proste i widoczne poprawienie kondycji włosów. W zależności od wybranego oleju można także sprawnie rozprawić się z licznymi problemami – chociażby łupieżem, wypadaniem włosów czy ich nadmiernym przetłuszczaniem. Produkty oparte o mieszanki ziół i olejów pozwalają także na pobudzenie przepływu krwi w mieszkach włosowych, dzięki czemu włosy stają się mocne, grube i lśniące. Proces olejowania w łatwy sposób przeprowadzisz w domowym zaciszu. Olejki można nakładać na suche lub wilgotne włosy, a nawet mieszać je z odżywkami. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie ich na noc tak, aby miały jak najwięcej czasu na wchłonięcie w strukturę włosa.

Olejki do włosów – sposób na piękne i odżywione włosy

Olejki do włosów mają dobroczynny wpływ na kondycję łusek. Znacząco wzmacniają i nawilżają włosy oraz nadają im pięknego, zdrowo wyglądającego blasku. Stosowanie olejów sprawia, że włosy są zabezpieczone przed kolejnymi zabiegami, np. stylizacją na ciepło. Używanie olejków przyczynia się do poprawy sprężystości włosa, zwiększenia jego elastyczności, a także ułatwia rozczesywanie. Przy długotrwałym stosowaniu można zauważyć, że włosy stają się grubsze i po prostu piękniejsze.

Rozwiązanie na problemy skórne – naturalny olejek do włosów

Działanie olejków oparte jest na głębokiej pielęgnacji. Naturalne oleje do włosów wnikają w strukturę włosa i na tym poziomie poprawiają jego kondycję. Mają więc ogromną przewagę nad typowymi, drogeryjnymi odżywkami, które przepełnione silikonami, tylko zewnętrznie poprawiają wygląd włosów, nie zapewniając im jednak regeneracji czy odżywienia. Olejki do włosów wykazują właściwości wygładzające, zmiękczające i nawilżające. Na podstawie porowatości włosa w łatwy sposób można dobrać do niego odpowiedni olej. Pod sformułowaniem „porowatość” kryje się nic innego jak stan łuski włosa. Jeśli łuski są w znacznym stopniu odchylone, mówi się o włosach wysokoporowatych. Takie ułożenie łuski jest charakterystyczne dla włosów matowych czy kręconych. Średnie odchylenie łuski odpowiada włosom średnioporowatym, wykazującym skłonności do puszenia. Lśniące, choć mało podatne na stylizację włosy, są na ogół niskoporowate, a więc z dobrze przylegającą łuską. Olej z awokado, rycynowy, arganowy czy z pestek śliwek to propozycja dla włosów średnioporowatych. Do włosów niskoporowatych warto stosować olej kokosowy, z kolei w przypadku włosów wysokoporowatych, dobrze sprawdzą się oleje konopne.

Porowatość włosów
Marka
Pokaż tylko
pixel