Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Działanie kawy na skórę i włosy
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Od lat toczą się debaty czy bardziej szkodzi, czy pomaga. Bez wątpienia parzona „mała czarna” ma swoje dobre i złe strony. Jednak nasiona kawy nie służą jedynie do wytwarzania aromatycznego napoju. Pozyskuje się z nich cenny olej, który posiada podobne właściwości i znakomicie nadaje się do pielęgnacji ciała i włosów.
 
Czytaj więcej
Pierwsza pomoc po opalaniu
Spieczona skóra, palące, czerwone plecy i dekolt – to nieprzyjemne skutki opalania. Choć można ich uniknąć stosując podstawowe zasady ochrony oraz kremy przeciwsłoneczne, niemal każdy z nas przeszedł w swoim życiu etap bolesnych konsekwencji plażowania. Jak sobie z nimi radzić? Które sposoby realnie pomagają, a na które rady lepiej uważać?
Czytaj więcej
Olej marula – afrykański skarb
Marula to piękne, rozłożyste drzewo porastające Afrykę. Z pestek jego słodkich owoców wytłaczany jest niezwykle cenny olej o silnym działaniu antyoksydacyjnym, odmładzającym i zmiękczającym, a jednocześnie posiadający zdolność do łagodzenia trądziku. Olej należy do surowców rzadkich, o ograniczonej produkcji, co wymusza jego wyższą cenę.
Czytaj więcej
Zadbane, lśniące loki i fale są prawdziwą ozdobą podkreślającą urodę kobiety. Niestety, włosy kręcone mają tendencję do przesuszania się, a zamiast elastycznych „sprężynek” i seksownych skrętów na głowie królują splątane, puszące się włosy, które mogłyby być przecież pięknymi lokami.
Czytaj więcej
Masaż twarzy
Masaż twarzy bardzo dobrze wpływa na krążenie krwi, przynosi ulgę obolałym mięśniom oraz przywraca jędrność skóry. Najczęściej ugniatanie i masowanie ciała kojarzy się z plecami pacjenta, bo właśnie na nich z reguły wykonuje się zabiegi. Nie jest to jednak żadna zasada, ponieważ masaż działa nie mniej efektywnie na inne miejsca naszego ciała. Masaż twarzy to przykład niezwykle przyjemnego doświadczenia dla naszej skóry.
Czytaj więcej
Roślina ta występuje w Północnych i Południowo-Zachodnich Indiach. Ma szarą korę i lekkie liście o zapachu podobnym do cytryny. Jej kwiaty mają zielonkawo-żólty kolor. Amla jest potężną rośliną, która jest używana w wielu klasycznych ajurwedyjskich preparatach z powodu z powodu odmładzających właściwości.
Czytaj więcej
Olejowy masaż twarzy
Olejki roślinne na stałe zagościły już w kanonach pielęgnacji. Zalety ich stosowania są niezaprzeczalne. Naturalna pielęgnacja to najlepsze, co można zrobić dla swojej skóry! Aby czerpać jak najwięcej korzyści z olejków roślinnych, wypróbuj metodę odżywczego masażu olejkami.
Czytaj więcej
Jak określić stopień łysienia?
Wzmożone wypadanie włosów nie oznacza jeszcze łysienia. Dopiero utrzymująca się przewaga utraconych włosów nad nowo odrastającymi powoduje widoczne przerzedzenie czupryny. Punktem wyjścia dla oceny stopnia łysienia zawsze jest dokładna obserwacja, dzięki której wczesne rozpoznanie łysienia może skutkować szybkim i efektywnym jego zwalczeniem.
Czytaj więcej
Domowe metody - cera naczynkowa
Pękające naczynka na twarzy to zmora wielu kobiet. Jeżeli są bardzo widoczne – powodują dyskomfort i zakłopotanie. Do czynników zwiększających ryzyko powstawania „pajączków” należy m.in. stres, nieodpowiednia dieta (obfitująca w ostre przyprawy), spożywanie alkoholu, częste gorące kąpiele, wysiłek fizyczny, ale przede wszystkim – skłonności genetyczne.
Naczynkom należy przede wszystkim zapobiegać, a powstałe już ciężko zniwelować. Przedstawiamy jednak kilka domowych metod, które wprowadzone na stałe do pielęgnacji pomogą wzmocnić ścianki naczynek, zmniejszając ich widoczność i zapobiegając pękaniu.
Czytaj więcej
Przeciwwskazania do masażu
Jakkolwiek zazwyczaj masaż ma świetny wpływ na organizm, niestety nie w każdym stanie zdrowia masaż jest dobrym pomysłem. Są pewne schorzenia, przy których masaż nie jest wskazany.
 
Czytaj więcej
pixel