Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wypadanie włosów

Olejowanie włosów - olejki i metody
Olejowanie jest doskonałym sposobem na ochronę włosów, pomaga utrzymać zdrowy stan włosów i skóry oraz niweluje wszelkiego rodzaju problemy tj. wypadanie, łamliwość włosów, przedwczesne siwienie, łupież, rozdwajające się końcówki, naruszona struktura włosów, włosy bez połysku itd.
Czytaj więcej
Metody naturalne na łysienie androgenowe
Łysienie androgenowe to najczęstszy typ łysienia i jednocześnie najcięższy do wyleczenia, gdyż jego przyczyną są problemy hormonalne. Poszukując środków obniżających odpowiedzialne za wypadanie włosów DHT  warto sięgnąć do apteczki natury. W naturalnej aptece także da się znaleźć środki uderzające w najczęstszą przyczynę łysienia androgenowego - zbyt wysoki poziom DHT, a tym samym wspomagające walkę z łysieniem androgenowym.  Jeżeli jednak one nie pomogą, warto wybrać się do specjalisty.
Czytaj więcej
Zioła przeciwko wypadaniu włosów
Kiedy nasze włosy zaczynają nadmiernie wypadać, poszukujemy najróżniejszych kuracji. Tradycyjnie rekomendujemy metody naturalne, które są bezpieczne i przyjazne, a przy tym bardzo skuteczne. W przypadku nadmiernego wypadania włosów największym sprzymierzeńcem są zioła – zarówno te orientalne, ajurwedyjskie jak i rodzime rośliny.
Czytaj więcej
Wypadanie włosów: przyczyny
Wypadanie włosów jest naturalną koleją rzeczy. Włosy rosną, przez pewien czas istnieją na naszej głowie, aż w końcu wypadają. Codziennie tracimy od 50 do 100 włosów. I taką ilością wypadanych włosów nie należy się przejmować. Dopiero, gdy zauważamy na grzebieniu całą masę włosów (powyżej 100 sztuk) i sprawa nabiera niepokojącego tempa, powinniśmy szukać pomocy.
Czytaj więcej
Olejowanie włosów to zabieg stosowany przez kobiety Orientu już od wielu lat. Jakiś czas temu zdobył popularność również u nas – olejowanie jest już u wielu kobiet na porządku dziennym, jeśli chodzi o pielęgnację włosów.
Czytaj więcej
Jak określić stopień łysienia?
Wzmożone wypadanie włosów nie oznacza jeszcze łysienia. Dopiero utrzymująca się przewaga utraconych włosów nad nowo odrastającymi powoduje widoczne przerzedzenie czupryny. Punktem wyjścia dla oceny stopnia łysienia zawsze jest dokładna obserwacja, dzięki której wczesne rozpoznanie łysienia może skutkować szybkim i efektywnym jego zwalczeniem.
Czytaj więcej
Naturalne metody na problemy z włosami
Niewiele jest osób, które są zadowolone z kondycji swoich włosów. Problemy takie jak łupież, osłabienie włosów czy nawet ich wypadanie, często skłaniają nas do zakupu specjalistycznych produktów, które mają nam pomóc zwalczyć uporczywy problem. Niestety bardzo często kosmetyki te bazują na chemicznych substancjach, które więcej czynią szkód niż pomagają.
Czytaj więcej
Prozdrowotne właściwości oleju arganowego znane są Marokańczykom już od wielu stuleci (drzewo arganowe liczy sobie 25 milionów lat!). Zanim jednak drogocenny olejek zyskał zainteresowanie naukowców, minęło sporo czasu. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze – od jakiegoś czasu olej arganowy wspina się na wyżyny popularności w medycynie naturalnej i kosmetyce. I całkowicie słusznie staje się numerem jeden w kosmetyczkach wielu kobiet.
Czytaj więcej
Powracający łupież
Częstym powodem występowania łupieżu jest niedokładne mycie skóry głowy. Nadmierny tłuszcz pozostający na skórze może spowodować łupież. Z tego względu należy myć przetłuszczające się włosy minimum dwa lub trzy razy w tygodniu naturalnym szamponem.
Czytaj więcej
pixel