Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Powracający łupież

2011-11-16
Powracający łupież

Częstym powodem występowania łupieżu jest niedokładne mycie skóry głowy. Nadmierny tłuszcz pozostający na skórze może spowodować łupież. Z tego względu należy myć przetłuszczające się włosy minimum dwa lub trzy razy w tygodniu naturalnym szamponem.

Mycie jest ważne również z tego względu, że kosmetyki do stylizacji, których używamy, pozostawione przez dłuższy czas na włosach tworzą oblepiającą warstwę, przez co włosy zaczynają się przetłuszczać. Pojawienie się łupieżu może też być związane ze stresem lub niezdrową dietą. Dla dobra organizmu lepiej jeść dużo świeżych owoców i warzyw oraz pełne ziarna. Aby pozbyć się łupieżu, można spróbować domowych sposobów, np. sięgnąć po nasiona kozieradki. Roślina ta jest pomocna w redukcji tego uporczywego problemu. Dwie łyżki stołowe nasion kozieradki powinno się moczyć w wodzie przez całą noc. Zmiękczone nasiona uformują się w masę, którą należy nałożyć na skórę głowy i pozostawić na ok. 30 min, a następnie dokładnie spłukać. Jest to bardzo skuteczny i naturalny sposób, aby usunąć łupież. Jeśli nie mamy czasu, aby przygotować maskę z kozieradki, można sięgnąć po naturalny kosmetyk, który ją zawiera, np. Olejek Przeciwłupieżowy Kozieradka i Gorczyca marki Khadi. Inną rośliną, która słynie z właściwości przeciwłupieżowych, jest neem, czyli miodla indyjska. Puder z sproszkowanych liści neem ma właściwości antybakteryjne, dlatego pomocny jest przy leczeniu stanów zapalnych skóry głowy. 100% puder Neem oferuje np. Hesh - po zmieszaniu go z wodą uzyskuje się regeneracyjną maskę, którą wystarczy nałożyć na skórę głowy na 15 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Z właściwości antybakteryjnych słynie także bazylia indyjska tulsi, która redukuje występowanie łupieżu i oczyszcza skórę głowy. Tulsi polecana jest do pielęgnacji skóry dotkniętej różnymi dolegliwościami m.in. nadmiernym wydzielaniem sebum, łupieżem czy zaburzonym stanem nawilżenia. W ofercie Hesh można znaleźć 100% puder Tulsi, z którego można przygotować oczyszczającą maseczkę na włosy. Maseczkę Tulsi można pozostawić na włosach na kilkadziesiąt minut. Dzięki regularnemu stosowaniu skóra głowy będzie oczyszczona i właściwie nawilżona.

Zamiast stosować drogie, chemiczne kosmetyki, warto sięgnąć po produkty roślinne, bazujące na ziołach czy olejkach. Można z nich korzystać bez szkody dla zdrowia i portfela. Zamiast testować na sobie sztuczne związki chemiczne, które nie pozostają bez wpływu na nasz organizm, lepiej wybrać kosmetyki, które w składzie mają zaledwie kilka prostych składników. Jeśli dysponujemy czasem, spróbujmy przygotować je samemu z produktów, które znajdziemy w kuchni lub ogrodzie. W niedługim czasie z pewnością zauważymy poprawę kondycji naszych włosów - znów będziemy zachwycać piękną, bujną fryzurą.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2011
pixel