Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oliwa z oliwek na włosy

2012-03-15

Olejowanie włosów to zabieg stosowany przez kobiety Orientu już od wielu lat. Jakiś czas temu zdobył popularność również u nas – olejowanie jest już u wielu kobiet na porządku dziennym, jeśli chodzi o pielęgnację włosów.

Nic dziwnego, w końcu olejowanie to bardzo prosty zabieg, który można wykonać w domu. Systematyczne nakładanie olejów na włosy sprawia, że są one dogłębnie nawilżone, sprężyste, błyszczące – po prostu zdrowe. Oleje mają pozytywny wpływ również na skórę głowy. Szczególnie niektóre oleje (np. kokosowy) pozwalają pozbyć się łupieżu i innych dolegliwości skórnych, a wiadomo, że posiadanie zdrowych, mocnych włosów w dużej mierze uzależnione jest od kondycji skóry głowy i mieszków włosowych.

Olejów, które można nakładać na włosy, jest całe mnóstwo: arganowy, migdałowy, morelowy, z pestek winogron, kokosowy, olej z baobabu, olej musztardowy... Wymieniać można jeszcze długo. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy przygodę z olejowaniem włosów, i być może powyższe oleje brzmią dla nas dość egzotycznie, lub po prostu nie mamy jeszcze w domu wybranego oleju, z równie dobrymi efektami możemy olejować włosy oliwą z oliwek.

Oliwa z oliwek stosowana w kosmetyce nie jest żadną nowością. Jej dobroczynny wpływ na skórę znany jest nie od dziś, a firmy kosmetyczne mają w swoich ofertach bardzo wiele kosmetyków z jej dodatkiem. Tłoczona na zimno oliwa z oliwek jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki którym słynie z właściwości regenerujących, odżywczych i nawilżających oraz tworzących naturalny film ochronny, zabezpieczający przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Włosy olejowane oliwą z oliwek będą zatem odżywione, dogłębnie nawilżone i zyskają ochronę przed złym wpływem takich czynników jak promieniowanie słoneczne, silny wiatr i mróz. Oliwa z oliwek pomoże uporać się z uporczywym łupieżem, zregeneruje skórę głowy i wzmocni cebulki włosów. W rezultacie włosy staną się mocniejsze, błyszczące i zdrowsze.


Oliwa z oliwek na włosy - jak olejować?

Sposób 1. Wmasuj kilka kropel oliwy z oliwek w skórę głowy i we włosy co najmniej pół godziny przed ich umyciem. Następnie umyj włosy jak zwykle. Czas trzymania oliwy na włosach zależy od ciebie – może to być nawet cała noc. Sposób 2. Bardzo małą ilość oliwy z oliwek nałóż jedynie na końcówki suchych, umytych włosów, aby nadać im blask i nawilżyć.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2012
pixel