Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Masaż twarzy

2012-02-20
Masaż twarzy

Masaż twarzy bardzo dobrze wpływa na krążenie krwi, przynosi ulgę obolałym mięśniom oraz przywraca jędrność skóry. Najczęściej ugniatanie i masowanie ciała kojarzy się z plecami pacjenta, bo właśnie na nich z reguły wykonuje się zabiegi. Nie jest to jednak żadna zasada, ponieważ masaż działa nie mniej efektywnie na inne miejsca naszego ciała. Masaż twarzy to przykład niezwykle przyjemnego doświadczenia dla naszej skóry.

Fizjonomia w największym stopniu decyduje o sposobie odbioru wyglądu człowieka, stanowi kluczową kwestię przy ocenie atrakcyjności. Dlatego nie powinny dziwić starania o uczynienie twarzy możliwie najpiękniejszą i młodą, co staje się celem dla coraz większego grona kobiet. Masaż twarz okazuje się tu być idealną odpowiedzią na oczekiwania pań spragnionych twarzy gładkich i pozbawionych zmarszczek. Kolejnym, równie ważnym czynnikiem sprawiającym, że masaż twarzy uchodzi za tak wartościowy jest relaks i odprężenie towarzyszące umiejętnemu zabiegowi, który po ciężkim, męczącym dniu, gdy boli nas głowa, wydaje się być czymś wprost wymarzonym.

Masaż służy przede wszystkim celom pielęgnacyjnym i odprężającym, dlatego warto zadbać o swój komfort i do zabiegu przystąpić z czystą twarzą. Jeśli ktoś lubi to nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączył w tle spokojną muzykę, która ułatwi uspokojenie się i poddanie harmonii ciała. Zależnie od gustu można też zastosować maści, które dzięki masażu są jeszcze skuteczniejsze niż zwykle. Mięśnie fizjonomii ulegają wtedy znacznemu rozluźnieniu, co ułatwia wchłonięcie zdrowotnych kosmetyków. Istnieje kilka ogólnych wartych nadmienienia zasad dotyczących masażu twarzy. Najlepiej wykonywać go palcem wskazującym i serdecznym, bo daje to odpowiednią równowagę między siłą nacisku oraz jego precyzją. Poza tym, dobrze pamiętać o tym, że im zabieg dłuższy tym bardziej wskazane są wolne ruchy, natomiast przez cały czasy powinny one być delikatne, równomierne i staranne.

Fachowy masaż twarzy najodpowiedniej zacząć od czoła ze szczególnym naciskiem na łuki brwiowe. Kluczową kwestią w trakcie zajęcia jest nacisk palców. Sztuka polega na wyczuciu subtelnej granicy między przyjemnością z odczuwanego dotyku, a bólem. Nie można też popadać w drugą skrajność i działać zbyt nieśmiało, bo masaż nie zrobi większego wrażenia na skórze i mięśniach, co nie zaowocuje żadnymi efektami dla zdrowia. Najskuteczniejszą techniką dla tych miejsc jest rytmiczne wykonywanie okręgów na czole od środka głowy aż do skroni, na których to na chwilę się zatrzymujemy i skupiamy końcowy nacisk. Ćwiczenie powtarza się do trzech razy. Kolejnym celem masażysty powinien stać się nos pacjenta. Tutaj, najwłaściwsze ruchy polegają na przeciąganiu palców od oczodołów aż do płatków nosa, a wokół nich należy powtórzyć koliste kręgi na skórze. Następnie na warsztat bierzemy usta, które należy delikatnie rozciągać od środka poniżej dolnej wargi ku kącikom, tak jakbyśmy chcieli zmusić kogoś do uśmiechu. Tymczasem, umiejętnie poprowadzone palce sprawią, że osoba masowana uśmiechnie się do siebie w duchu odczuwając falę ożywienia i niespotykanej ulgi. Finałem relaksujących doznań będą kółeczka wykonywane na policzkach, które rozpoczynamy od brody na zewnątrz aż do płatków uszu. W czasie tej krótkiej drogi masażysta powinien wykonać sześć kolistych kształtów i analogicznie idąc w górę od kącików ust aż do środka uszu i od płatków nosa po skronie. Masaż kończy stosowany wcześniej ucisk na skronie. Wszystkie ćwiczenia łączy ich powtarzalność, najlepiej powtarzać je trzykrotnie i ze zbliżonym poziomem intensywności.

Masaż twarzy to niezwykle miłe i pożyteczne przeżycie. Usprawnia krążenie limfy w naszym organizmie, oczyszcza z toksyn i przede wszystkim poprawia nastrój. Wystarczy poświęcić na niego kilkanaście minut i zadbać o minimum komfortowych warunków, aby móc cieszyć się zdrowotnym działaniem masowania oraz subtelnego dotyku. Aż trudno uwierzyć jak niewiele potrzeba by poczuć niebywałą ulgę, ujędrnić i uczynić swoją skórę młodszą, a przede wszystkim odpocząć.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2012
pixel