Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Lucerna – zapomniany skarb dobrego zdrowia
Lucerna (Medicago sativa) uważana jest za jedno z najzdrowszych ziół świata. Jest rośliną powszechnie uprawianą także w Polsce. Dziś zaliczamy ją do grupy superfood – pokarmów wyjątkowo cennych dla zdrowia. Lucerna jest bardzo uniwersalna w użytku, przydatna w celu wzmocnienia odporności. Szczególnie poleca się lucernę osobą starszym.
Czytaj więcej
Co w kremie drzemie?
Producenci kosmetyków zobligowani są do umieszczania składu na etykietach swoich produktów. Prawda jest jednak taka, że terminy chemiczne są dla przeciętnego konsumenta tak niezrozumiałe, że równie dobrze mogłoby ich tam nie być. Zazwyczaj nie czytamy więc treści wydrukowanej na opakowaniu, tylko skupiamy się na właściwościach kosmetyku obiecywanych nam przez producenta. W jaki sposób jednak dany efekt ma zostać zapewniony - zwykle pozostaje dla nas tajemnicą.
Czytaj więcej
Naturalne metody na problemy z włosami
Niewiele jest osób, które są zadowolone z kondycji swoich włosów. Problemy takie jak łupież, osłabienie włosów czy nawet ich wypadanie, często skłaniają nas do zakupu specjalistycznych produktów, które mają nam pomóc zwalczyć uporczywy problem. Niestety bardzo często kosmetyki te bazują na chemicznych substancjach, które więcej czynią szkód niż pomagają.
Czytaj więcej
Algi dla pięknej skóry
Maski i okłady algowe do niedawna były zarezerwowane dla ekskluzywnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Algi na rynku europejskim są zjawiskiem stosunkowo nowym – w krajach Dalekiego Wschodu były używane już tysiące lat temu! Dlaczego algi są tak cenne w pielęgnacji skóry?
 
Czytaj więcej
Długotrwała koloryzacja chemicznymi farbami może i nada włosom piękny, pożądany kolor, ale jednocześnie zniszczy je, pozbawiając blasku i nawilżenia. Wiele kobiet dopiero po długoletnim farbowaniu zwykłymi farbami decyduje się na koloryzację naturalną. Jest to doskonała alternatywa dla popularnych farb, dzięki której włosy odwdzięczą się pięknym, nasyconym kolorem, będą zdrowsze, nawilżone i odżywione.
Czytaj więcej
Polskie zioła dla urody
Aby znaleźć rośliny o korzystnym wpływie na urodę, nie trzeba wcale szukać daleko! Wiele z nich jest dostępnych tuż pod naszym nosem – na polskich łąkach i lasach. Rodzime zioła były stosowane w ludowych recepturach dla pięknych włosów i skóry od setek lat. Poznaj sekrety polskich ziół.
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
  • Następna strona
pixel