Masaż zaskakuje swoją rozmaitością i różnorodnością technik, do jednych z najciekawszych należy shirodhara – indyjski masaż zwany inaczej "na trzecie oko". Jego wyjątkowość polega na udziale ciepłego olejku ajurwedyjskiego, który delikatnie i subtelnie wylewa się na czoło pacjenta wprawiając go w relaksujący nastrój.
Abhyanga to w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie” tzn. wmasowanie oleju w ciało. Jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. W tradycji ajurwedyjskiej masaż uważany jest za równie istotny dla zdrowia i urody, jak odpowiedni styl życia i zdrowa dieta. Pozwala zachować zdrowie i witalność ciała.
Poznaj różnice między rodzajami masaży terapeutycznych. Ich dobroczynne właściwości pomogą przy różnych dolegliwościach.
Relaksują, likwidują stres, usuwają dolegliwości fizyczne... O tych i innych właściwościach masaży odprężających przeczytaj w artykule poniżej.
Masaż twarzy bardzo dobrze wpływa na krążenie krwi, przynosi ulgę obolałym mięśniom oraz przywraca jędrność skóry. Najczęściej ugniatanie i masowanie ciała kojarzy się z plecami pacjenta, bo właśnie na nich z reguły wykonuje się zabiegi. Nie jest to jednak żadna zasada, ponieważ masaż działa nie mniej efektywnie na inne miejsca naszego ciała. Masaż twarzy to przykład niezwykle przyjemnego doświadczenia dla naszej skóry.
Jakkolwiek zazwyczaj masaż ma świetny wpływ na organizm, niestety nie w każdym stanie zdrowia masaż jest dobrym pomysłem. Są pewne schorzenia, przy których masaż nie jest wskazany.
Siedzący tryb życia, otyłość i wszechobecny stres nie pozostają bez wpływu na organizm człowieka. Stajemy się przemęczeni, ospali, a nasza odporność drastycznie spada. Towarzyszące nam napięcie nerwowe jest przyczyną złego samopoczucia i zachorowań. Jeśli nie możemy oderwać się od stresujących zajęć, a nie chcemy stosować terapii farmakologicznych, możemy zastosować naturalną metodę zwalczenia napięcia nerwowego i problemów zdrowotnych – refleksologię.