OCM - Olejowe Oczyszczanie Twarzy

Powiązane

OCM- Oil Cleansing Method- Olejowe oczyszczanie twarzy

OCM to skrót od Oil Cleansing MethodTo metoda oczyszczania i demakijażu skóry twarzy poprzez zastosowanie mieszanki olejowej w odpowiednich proporcjach. Podstawą tej mieszanki jest olej rycynowy, którego struktura i konsystencja jest zbliżona do ludzkiego sebum. Ponieważ nie może być stosowany w stężeniu 100% miesza się go z innymi olejami, które tworzą bazę. Po nałożeniu mieszanki olejowej na twarz i wykonaniu masażu, zmywa się go przy użyciu ściereczki muślinowej, ręcznika lub ściereczki frotte namoczonej wcześniej w gorącej wodzie. , czyli sposobu na bardzo dokładne usunięcie ze skóry zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i makijażu. Sposób ten polecany jest także dla osób z cerą tłustą i trądzikową.

OCM – o co chodzi? Jest to skrót od angielskiego wyrażenia Oil Cleansing Method, czyli mycie twarzy metodą olejową. Zaraz, chwila, jak można umyć coś olejem? Przecież olej kojarzy nam się z czymś tłustym, czymś, co właśnie zostawia jakiś filtr lepkości i oleistości, właśnie to później trzeba zmywać, a nie używać tego do mycia. Wszystkie te z Was, które mają do czynienia z dwufazowymi płynami do demakijażu oczu wiedzą doskonale, że oleje świetnie oczyszczają z brudu. Oczywiście nie wszystkie oleje się do tego nadają, ale ich znakomita większość ma właściwości rozpuszczania brudu, zmywania go i usuwania.

Dlaczego olejem traktować twarz i jak traktować twarz olejem? Czy później będziemy strasznie tłuste i świecące? Nie. Jeżeli dobrze zastosujecie olej, nie ma mowy o żadnej tłustości, mało tego, będziecie pewnie potem musiały użyć innego oleju albo kremu, bo te z Was, które mają skórę suchą, będą na pewno potrzebowały dodatkowej porcji nawilżania po umyciu twarzy olejem. Ale w ogóle o co chodzi, dlaczego i jak?

Oleje są znane ludzkości od tysięcy lat i stosowane były w pielęgnacji ciała od bardzo dawna. Już w starożytnym Egipcie znane były świetne właściwości myjące olejów, jak i oczywiście właściwości pielęgnacyjne. Nie mam dostępu do wszystkich badań archeologicznych i opracowań dotyczących kosmetologii antycznej, ale na pewno w starożytnym Egipcie, czyli kilka tysięcy lat p.n.e. te metody były już znane. I co ciekawe, stosowano je dokładnie tak, jak my możemy to robić teraz. To, co stare, niekoniecznie jest złe.

Komentarze

Obrazek użytkownika szendi

Re: OCM - Olejowe Oczyszczanie Twarzy

Czy olej z baobabu nadaję się do oczyszczania?
Obrazek użytkownika porady

Re: OCM - Olejowe Oczyszczanie Twarzy

Olej z baobabu można stosować do OCM.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl