Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosmetyki naturalne

Aktywny węgiel dla zdrowia i urody
Choć węgiel aktywny sprawia wrażenie dosyć niestandardowego składnika kosmetycznego, to spełnia bardzo istotną rolę w dbałości o zdrowie i urodę. Jest znakomitym adsorbentem – wymiataczem wszelkich bakterii, toksyn, metali ciężkich i zanieczyszczeń.
Czytaj więcej
Orientalne perfumy w olejkach
Słowo perfumy wywodzi się z łaciny - słowo „per fumum” oznacza „przez dym”. Co mają wspólnego perfumy z dymem? Otóż już w czasach prehistorycznych ludzie odkryli, że paląc ogniska w zależności od tego jakie drewno jest spalane, takiego zapachu nabiera dym.
Czytaj więcej
Błyskawiczna regeneracja z kwasem hialuronowym!
Nie bez powodu kwas hialuronowy (HA – hyaluronic acid) od lat cieszy się ogromną popularnością w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej. Wachlarz zastosowań tego składnika obejmuje pielęgnację skóry i włosów, wypełnianie zmarszczek oraz modelowanie rożnych części ciała. Pragniesz dowiedzieć się więcej? Poznaj niezwykłe właściwości kwasu hialuronowego!
Czytaj więcej
7 składników francuskiej pielęgnacji
Francja słynie z pięknych kobiet o delikatnej urodzie, niesamowitym uroku osobistym i wewnętrznym blasku. Wydawać by się mogło, że ten nieodparty urok francuskich kobiet to coś, z czym się po prostu rodzą. Jest on jednak wynikiem stosowania odpowiedniej pielęgnacji.
Czytaj więcej
Certyfikat BDIH
BDIH to skrót od Bundesverband Deutscher Industrie und Handelsunternehmen, czyli Ferderalnego Związku Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych, który zajmuje się certyfikowaniem leków, żywności oraz naturalnych produktów pielęgnacyjnych. W przypadku kosmetyków naturalnych analizuje ich skład, sposób produkcji, opakowania oraz to, czy nie mają nagatywnego wpływu na użytkowników i otoczenie.
Czytaj więcej
pixel