Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Certyfikat BDIH

2011-04-07
Certyfikat BDIH

BDIH to skrót od Bundesverband Deutscher Industrie und Handelsunternehmen, czyli Ferderalnego Związku Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych, który zajmuje się certyfikowaniem leków, żywności oraz naturalnych produktów pielęgnacyjnych. W przypadku kosmetyków naturalnych analizuje ich skład, sposób produkcji, opakowania oraz to, czy nie mają nagatywnego wpływu na użytkowników i otoczenie.


Dokładna analiza składu

Produkty kosmetyczne poddawane procedurze certyfikacyjnej analizowane są pod kątem braku w składzie syntetycznych środków barwiących i zapachowych, parafiny, silikonów oraz substancji powstałych przy destylacji ropy naftowej. W produktach tych istotne jest zastosowanie składników roślinnych z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz certyfikowanych dzikich zbiorów. W przypadku kosmetyków oznaczonych znakiem "Kontrollierte Natur-Kosmetik" do ich produkcji stosuje się naturalne surowce, np. roślinne oleje, olejki eteryczne, wody kwiatowe czy ekstrakty ziołowe. Substancje dozwolone to: nieorganiczne sole (np. siarczan magnezu) i mineralne surowce (np. chlorek sodu); obok naturalnych konserwantów dozwolone jest również stosowanie takich konserwantów jak: kwas benzoesowy, kwas salicylowy i jego kwasy, kwas sorbinowy i jego sole, alkohol benzynowy.


Kontrola procesu produkcji

DIH gruntownie sprawdza nie tylko składy produktów, ale również ich sposób wytwarzania. Niezwykle istotną kwestią jest to, czy nie były wykonywane testy na zwierzętach. Zabronione jest stosowanie surowców pochodzących od martwych zwierząt (tj. olej żółwi, olej z norki, tłuszcz z świstaka, kolagen zwierzęcy). Proces produkcji nie może odbywać się ze szkodą dla środowiska naturalnego, zaś same produkty powinny posiadać opakowania ekologiczne, podlegające łatwo recyklingowi.

Mając w rękach kosmetyk oznaczony certyfikatem BDIH, można mieć pewnośc, że jest on czysto biologicznym produktem, gdzie dokładnej kontroli poddano zarówno jego zawartość, proces produkcji jak i opakowanie. Produkt ten jest bezpieczny nie tylko dla użytkownika, ale też dla środowiska naturalnego.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2011
pixel