Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Błyskawiczna regeneracja z kwasem hialuronowym!

2011-11-04
Błyskawiczna regeneracja z kwasem hialuronowym!

Nie bez powodu kwas hialuronowy (HA – hyaluronic acid) od lat cieszy się ogromną popularnością w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej. Wachlarz zastosowań tego składnika obejmuje pielęgnację skóry i włosów, wypełnianie zmarszczek oraz modelowanie rożnych części ciała. Pragniesz dowiedzieć się więcej? Poznaj niezwykłe właściwości kwasu hialuronowego!


Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem – cukrem złożonym, który występuje naturalnie we wszystkich organizmach żywych (m.in. w skórze, stawach, oczach). Ze względu na fizjologiczność i biozgodność kwasu hialuronowego z ludzkim organizmem (czyli brak niekorzystnych reakcji takich jak uczulenie czy pieczenie skóry), jest on zupełnie bezpieczny i nieszkodliwy.


Kwas hialuronowy dla skóry

To kwas hialuronowy odpowiada za utrzymywanie wody w organizmie – jest higroskopijny, czyli posiada zdolność wiązania wody. Dzięki temu HA doskonale sprawdza się jako składnik produktów nawilżających, chroniących przed przesuszeniem i wiotczeniem skóry. Kwas hialuronowy działa też liftingująco – delikatnie napina skórę, wyrównuje drobne zmarszczki i zmniejsza widoczność porów skóry.

Poziom kwasu hialuronowego w skórze spada z wiekiem, podobnie jak poziom kolagenu i elastyny. Połączenie tych substancji utrzymuje jędrność i gładkość skóry, dlatego dla zachowania młodego wyglądu należy stosować kosmetyki zawierające właśnie te substancje. Spadek poziomu kwasu hialuronowego rozluźnia włókna kolagenowe, co prowadzi do wiotczenia skóry oraz powstawania zmarszczek. Dodatkowo HA działa antyoksydacyjnie, czyli eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia skóry. Pomaga także złagodzić problemy skórne i znacząco przyspiesza regenerację naskórka, pokrywając go jednocześnie delikatną ochronną warstwą.

Kwas hialuronowy jest doskonałym nośnikiem dla różnych substancji aktywnych rozpuszczalnych w wodzie. Znacząco polepsza wchłanianie substancji aktywnych do wnętrza skóry, w efekcie poprawiając efektywność stosowanych kuracji nawilżających czy odmładzających. Pozwala to na wprowadzenie do skóry substancji aktywnych, które w normalnych warunkach pozostałyby na jej powierzchni, nie przynosząc żadnych efektów pielęgnacyjnych.


Kwas hialuronowy dla włosów

HA posiada również zdolność wypełniania mikroubytków w strukturze włosów. Jest skutecznym składnikiem pielęgnującym włosy – wypełnia drobne ubytki w strukturze włosów, wygładza łuski i nadaje włosom lustrzany blask. Stosowany w połączeniu z olejkami doskonale wiąże i zachowuje nawilżenie wewnątrz włosa, nadając mu elastyczność, giętkość i gładkość. Świetnie radzi sobie również z suchymi, rozdwojonymi końcówkami włosów. Produkty do pielęgnacji włosów z kwasem hialuronowym głęboko nawilżają włosy i nadają im pięknego, zdrowego wyglądu.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2011
pixel