Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aktywny węgiel dla zdrowia i urody

2012-01-04
Aktywny węgiel dla zdrowia i urody

Choć węgiel aktywny sprawia wrażenie dosyć niestandardowego składnika kosmetycznego, to spełnia bardzo istotną rolę w dbałości o zdrowie i urodę. Jest znakomitym adsorbentem – wymiataczem wszelkich bakterii, toksyn, metali ciężkich i zanieczyszczeń.

Węgiel jest składnikiem nietoksycznym i bezpiecznym, o właściwościach na tyle unikalnych, że żaden naturalny surowiec nie jest w stanie mu dorównać. Sekret wyjątkowego działania aktywnego węgla tkwi w jego budowie. Posiada on silnie porowatą strukturę, która maksymalnie zwiększa jego powierzchnię właściwą.

Oznacza to, że bardzo mała ilość węgla posiada bardzo wiele porów zdolnych do pochłaniania zanieczyszczeń i wyprowadzania ich z organizmu. Z tego powodu węgiel aktywny jest najszerzej znany jako substancja wspomagająca leczenie zatruć pokarmowych i biegunek – przechodzi przez układ pokarmowy niestrawiony, a „po drodze” zabiera z sobą czynniki powodujące chorobę. I właśnie te adsorbujące właściwości węgla aktywnego są niezwykle przydatne w kosmetyce.


Węgiel aktywny dla skóry

Kosmetyki z węglem aktywnym są polecane dla wszystkich typów skóry, nawet bardzo wrażliwej, alergicznej i atopowej – węgiel jest składnikiem naturalnym i bezpiecznym, nie wywołującym podrażnień. Działanie kosmetyków z węglem aktywnym – np. mydła Sadza Soap lub czarnego peelingu – doceni w szczególności cera tłusta i trądzikowa ze względu na zdolność do głębokiego oczyszczania skóry z łoju, zanieczyszczeń i bakterii.

W rezultacie stan skóry poprawia się, stany zapalne goją szybciej a wypryski już nie nawracają. Dzieje się tak, ponieważ jedną z głównych przyczyn trądziku są zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni skóry, zatykające pory i stanowiące pożywkę dla bakterii, których nie jest w stanie usunąć np. zwykły żel do mycia twarzy. Porowata struktura węgla aktywnego „wychwytuje” wszelkie drobinki zalegające na skórze, pozostawiając ją idealnie czystą i gładką.


Węgiel aktywny dla włosów

Niedokładnie oczyszczone włosy są matowe i oklapnięte. Cebulki włosów są zablokowane zalegającymi komórkami naskórka, łojem i zanieczyszczeniami, co prowadzi do nadmiernego wypadania i osłabienia włosów, a także łupieżu i swędzenia skóry głowy. Szampon z węglem aktywnym usuwa wszelkie niepożądane „resztki” zalegające na włosach i skórze, pozwalając na ich dotlenienie i ożywienie. Węgiel aktywny działa skuteczniej niż silne detergenty ponieważ mechanicznie „wymiata” zanieczyszczenia nie powodując przy tym żadnych podrażnień.

W przeciwieństwie do mocnych detergentów nie sieje spustoszenia na głowie – np. w postaci przesuszenia czy podrażnień. Po spłukaniu szamponu włosy są perfekcyjnie świeże, lśniące lekkie, a skóra głowy dotleniona. Szampon z węglem aktywnym jest łagodny w użyciu, dlatego rekomendowany jest dla wszystkich typów włosów nawet przy skórze wrażliwej. Szczególnie powinny się nim zainteresować osoby z problemem łupieżowej skóry głowy oraz nadmiernego przetłuszczania i wypadania włosów.


Węgiel aktywny dla jamy ustnej

Czarna pasta do zębów może w pierwszej chwili wydawać się nieco przerażająca, jednak jej działanie jest zachwycające. Aktywny węgiel wymiata wszystkie zanieczyszczenia z jamy ustnej, usuwa bakterie i zapewnia zdrowie zębów i dziąseł. Pasta pozostaje przy tym bardzo łagodna w użyciu, ponieważ nie zawiera drażniących detergentów ani fluoru. Porowata struktura węgla sprawia, że zęby są idealnie oczyszczone, a tym samym jaśniejsze i bardziej lśniące.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2012
pixel