układanie krótkich włosów

Zdecydowanie się na radykalną zmianę fryzury wymaga odwagi. Jednak każde zmiany są dobre, jeśli są to zmiany na lepsze. Do takich właśnie należy obcięcie włosów na krótko – przynajmniej raz w życiu każda kobieta powinna zdecydować się na taki krok.

Krótka fryzura – zmysłowa, odważna i stylowa

Wbrew pozorom, długość włosów przypominająca męską fryzurę, wcale nie musi taka być zarezerwowana dla chłopczyc. Krótka fryzura u kobiet może być niezwykle seksowna, a przy tym wdzięczna i urocza. Jest wygodna i pozwala na wiele stylizacji – od grzecznych i stylowych, po rockowe, bardziej awangardowe i zdecydowane. Krótka fryzura podkreśla charakter, zwraca uwagę na rysy twarzy i noszoną biżuterię. Kobiety o krótkich włosach uchodzą za odważne, silne i zdecydowane, czyli takie, jakie kobiety powinny być! Dodatkowo, krótkie fryzurki pomogą nadać objętość włosom cienkim – dobre cięcie podniesie je i sprawi, że wizualnie włosów będzie więcej. Jeszcze większego uroku włosom krótkim nada odpowiednia stylizacja.

Układanie włosów krótkich krok po kroku

Każdą stylizację trzeba poprzedzić dokładnym umyciem włosów i skóry głowy i nałożeniem odżywki. Oczyszczenie jest wymagane, aby włosy nabrały świeżości i należytej objętości.

Na mokre włosy nakłada się piankę – do krótkich włosów wystarczy kulka wielkości orzecha włoskiego. Po wysuszeniu włosów warto sięgnąć po kosmetyki do stylizacji. W przypadku krótkich włosów mogą to być żele do włosów, które nabłyszczą i podkreślą pazurki, kremy do stylizacji, a także wosk i gumy do stylizacji. Większość kosmetyków wystarczy po prostu nanieść palcami na włosy, układając je w pożądany kształt. Należy pamiętać, aby nie stosować ich zbyt dużo – krótkie włosy wymagają nałożenia minimalnej ilości produktu. Można używać także lakieru do włosów, który zabezpieczy krótką fryzurę przed działaniem wiatru i wilgoci i utrwali wystylizowany kształt. Aby odświeżyć włosy w ciągu dnia, można spryskać je suchym szamponem, który pochłonie nadmiar sebum.

Krótkie włosy są łatwe w stylizacji, a do tego wyróżniają się objętością i zdrowym blaskiem. Jest to spowodowanie między innymi brakiem konieczności używania przyrządów do stylizacji wymagających użycia wysokiej temperatury, która niszczy włosy. Przy krótkich fryzurkach raczej rezygnujemy z prostownicy i lokówki, za co włosy odwdzięczą się naturalnym pięknem.

Brak opinii w tej kategorii.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl