jak usunąć przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy mogą mieć różnoraki charakter. Najlepiej jest nie dopuszczać do ich pojawienia się, jednak na obecność niektórych z nich (np. piegów) nie mamy wpływu. Aby usunąć przebarwienia, należy stosować odpowiednie kremy, a w przypadku rozleglejszych lub liczniejszych zmian skórnych, należy zasięgnąć porady kosmetologa lub dermatologa. O kosmetykach pomagających usunąć przebarwienia na twarzy przeczytasz za chwilę. Wcześniej jednak warto zapoznać się z rodzajami przebarwień. Przebarwienie przebarwieniu nierówne.

Do przebarwień na skórze zalicza się:

  • plamy starcze – czyli plamki osiągające średnicę 1 cm lub większą, występujące na skórze osób starszych, ale też młodszych, zbyt często eksponujących skórę na działanie promieniowania słonecznego. Spowodowane są nadmierną aktywnością melanocytów i nawarstwianiem się uszkodzeń w obrębie skóry;
  • piegi  - czyli liczne, niewielkie punkciki na skórze o brązowym odcieniu, spowodowane nieodpowiednim rozłożeniem melanocytów. Często mają charakter wrodzony i dodają uroku, dlatego nie powinno się nimi martwić. Jeśli jednak chcesz uniknąć ich ściemnienia i większej widoczności, unikaj eksponowania skóry twarzy na słońce;
  • chloasma (ostuda) - czyli przebarwienia twarzy i szyi, spowodowane zaburzoną gospodarką hormonalną w czasie ciąży.  Przebarwienia te zwykle znikają po narodzinach dziecka, kiedy wartości hormonów powracają do normy. Ostuda może również dotyczyć kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne i leczonych estrogenami;
  • przebarwienia bliznowate - występują w następstwie poparzeń, ran, przebytego trądziku i niektórych chorób objawiających się zmianami skórnymi, jak np. ospa wietrzna.


Aby usunąć przebarwienia na twarzy, stosuj kremy zawierające substancje wybielające i działające na syntezę melaniny, wyrównujące koloryt skóry, ale i zapobiegające tworzeniu się nowych przebarwień.


Sięgaj po produkty zawierające:

  • filtry przeciwsłoneczne,
  • kwas kojowy,
  • hydrochinon,
  • witaminę C,
  • wyciąg z mącznicy lekarskiej,
  • wyciąg z mandarynki japońskiej.

Należy pamiętać, że przebarwienia na twarzy nie są łatwe do usunięcia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, stosować odpowiednie specyfiki systematycznie i długotrwale (leczenie może trwać wiele miesięcy) oraz nie rezygnować z ich używania po zauważeniu poprawy stanu skóry.

cena: 18,00 zł
cena w : 16,20 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
opinie: 33
4.636365
pojemność:
10ml
dostępność:
average
Obrazek użytkownika agnes_bartczak
Ajurwedyjski olejek do twarzy i ciała z różą Khadi
Wspaniały produkt. Rozjaśnia przebarwienia, ujednolica koloryt skóry, stosuję każdego wieczoru na oczyszczoną twarz a rano skóra wygląda na wypoczętą i zdrową. W działaniu jest lepszy niż niejeden krem.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl