Oczyszczanie twarzy ze ściereczką muślinową

Produkty

Olej ze słodkich migdałów 100 ml
cena: 16,00 zł
cena w : 14,40 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Olej awokado 100 ml
cena: 19,50 zł
cena w : 17,55 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Muślinowa ściereczka do mycia twarzy
cena: 10,90 zł
cena w : 9,81 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
Porządny demakijaż i skuteczne oczyszczenie to podstawa zdrowej, gładkiej cery. Skóra niedokładnie oczyszczona z resztek makijażu czy zanieczyszczeń „odwdzięcza się” niemiłymi niespodziankami, na przykład wypryskami i zwiększonym przetłuszczaniem. W oczyszczeniu skóry przydatna będzie muślinowa ściereczka – łagodna dla cery i skuteczna!


Ściereczka pozwala dokładnie oczyścić twarz z wszelkich zanieczyszczeń. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób borykających się z zaskórnikami i zatkanymi porami skóry. Struktura ściereczki pozwala na dokładnie oczyszczene porów skóry, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstania zaskórników. Znaczna część wykwitów trądzikowych może być spowodowana niedokładnym oczyszczeniem skóry i gromadzeniem się zanieczyszczeń będących pożywką dla bakterii. Regularne stosowanie ściereczki może pomóc w zredukowaniu zmian trądzikowych i zachowaniu zdrowej skóry.


Muślinowa ściereczka działa jak delikatny peeling – pomaga usunąć gromadzący się martwy naskórek. Jej delikatna struktura wymiata zanieczyszczenia z porów i zagłębień skóry oraz złuszcza martwe komórki, dzięki czemu skóra natychmiast staje się idealnie gładka i czysta. Jest to znakomita alternatywa dla peelingów mechanicznych oraz chemicznych dla osób, które je źle tolerują. Drobinki z peelingów mogą nadmiernie podrażniać cerę i wywoływać zaczerwienienia, natomiast delikatna muślinowa ściereczka jest łagodna i bezpieczna w użyciu.


Ściereczka to także duże ułatwienie w stosowaniu produktów do demakijażu i oczyszczania oraz maseczek – na przykład trudno zmywalnych maseczek z glinki. Jest ona też znakomitym narzędziem w metodzie OCMTo metoda oczyszczania i demakijażu skóry twarzy poprzez zastosowanie mieszanki olejowej w odpowiednich proporcjach. Podstawą tej mieszanki jest olej rycynowy, którego struktura i konsystencja jest zbliżona do ludzkiego sebum. Ponieważ nie może być stosowany w stężeniu 100% miesza się go z innymi olejami, które tworzą bazę. Po nałożeniu mieszanki olejowej na twarz i wykonaniu masażu, zmywa się go przy użyciu ściereczki muślinowej, ręcznika lub ściereczki frotte namoczonej wcześniej w gorącej wodzie. , czyli olejowym oczyszczaniu skóry. Podczas używania ściereczki można samodzielnie decydować o nasileniu efektu złuszczającego – kiedy dociśniemy ją do skóry, będzie on mocniejszy.


Jak używać ściereczki muślinowej?

  1. Demakijaż i oczyszczanie. Należy nałożyć preparat myjący (krem, żel, emulsję, pastę…) na ściereczkę, a następnie delikatnie masować nią skórę twarzy. Przepłukać ściereczkę w letniej wodzie i ponownie przetrzeć aż do pełnego oczyszczania.
  2. OCM. Nałóż porcję olejku na twarz, wmasuj dokładnie. Zmocz ściereczkę w ciepłej wodzie i delikatnie zmywaj olejek z twarzy.
  3. Zmywanie maseczek. Kiedy chcesz zmyć maseczkę, po prostu delikatnie zetrzyj ją zwilżoną ściereczką. W ten sposób łatwiej usuniesz resztki kosmetyku, a skóra będzie jeszcze gładsza.

Ściereczkę należy prać ręcznie w wodzie z mydłem. Pamiętajmy o zachowaniu higieny ściereczki! Po każdym użyciu ściereczka powinna zostać pozostawiona do swobodnego wyschnięcia.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl