Najpiękniejsza opalenizna – jak ją uzyskać?

Powiązane

Produkty

Olej rokitnikowy BIO 30 ml
cena: 21,00 zł
cena w : 18,90 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
good
Idealna opalenizna ma piękny, złocisty kolor, jest równomierna, trwała i dodaje urody w letnich miesiącach. Taki idealny stan wbrew pozorom nie jest łatwo osiągalny. Aby uzyskać perfekcyjną opaleniznę, warto wprowadzić w życie kilka trików i porad. Zobacz i ciesz się idealną skórą tego lata!


Bezpieczne opalanie = dobre opalanie

Aby uzyskać opaleniznę trwałą i równomierną, należy opalać się stopniowo, etapami i z zachowaniem odpowiednich zasad ochrony i pielęgnacji skóry.


Oczywiste jest, że bezpośrednie wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych nie jest całkiem bezpieczne i należy stosować je z zachowaniem ostrożności. Wiele osób mimo to nadal wystawia niczym nie ochronioną skórę na kilkugodzinną ekspozycję słoneczną. Może się to skończyć oparzeniami słonecznymi (nawet bardzo poważnymi i bolesnymi), uszkodzeniem skóry i powstaniem zmian nowotworowych.


Kiedy skóra ulega oparzeniom początkowo jest wrażliwa w dotyku, zaczerwieniona i piekąca. Po kilku dniach może dojść do złuszczenia uszkodzonego naskórka. To z pewnością nie jest oczekiwany efekt opalania, a plamy nie są estetyczne. Krem z filtrem chroni skórę i pozwala na uzyskanie opalenizny, ale w nieco wolniejszym tempie. Szczególnie narażone są osoby o jasnych fototypach, posiadające piegi i znamiona. Skóra takich osób jest bardziej wrażliwa na słońce, szybciej ulega oparzeniom a ich konsekwencje są bardziej przykre. Opalanie powinno się wówczas zacząć od ochrony wysokiej z możliwością zmniejszenia do średniej.


Złota skóra

Odcień opalenizny to zwykle sprawa indywidualna. Aby uzyskać piękny, złocisty odcień można wspomagać skórę odpowiednimi kosmetykami. Np. masło kakaoweUzyskuje się przez wytłoczenie tłuszczu z nasion kakaowca. Nawilża, wygładza i natłuszcza skórę, dzięki antyutleniaczom niweluje wolne rodniki. Pomaga w zredukowaniu rozstępów oraz rozjaśnieniu blizn. pogłębia odcień opalenizny i ułatwia brązowienie skóry. Masło kakaowe można stosować jako osobny kosmetyk stosowany pod krem z filtrem, a także po opalaniu.


Rokitnik, a właściwie olej z rokitnika posiada złocisto-pomarańczową barwę i pomoże ocieplić odcień skóry i nadać mu złotej poświaty. Sam rokitnik będzie intensywnie barwił skórę, dlatego warto stosować niskie stężenia (do 10-15%). Olej z rokitnika jest też składnikiem niektórych kremów przeciwsłonecznych i brązujących. Rokitnik oprócz złotego zabarwienia przynosi skórze także korzyści w postaci działania antyoksydacyjnego i regenerującego, dzięki czemu zmniejsza niekorzystne skutki opalania. Podobne efekty do rokitnika daje olej z marchewki.


Opalenizna bez słońca

Kiedy chcesz szybko uzyskać złocistą opaleniznę albo nie chcesz (nie możesz) się opalać, z pomocą przychodzą kremy brązujące i samoopalające. Kremy brązujące to produkty zmywalne, które zabarwiają skórę natychmiast po użyciu. Kremy samoopalające to z kolei kosmetyki, które dają zauważalny efekt po kilku godzinach, ale efekt utrzymuje się przez kilka dni. Za efekt opalania odpowiada substancja DHA – dihydroksyaceton, czyli nietoksyczny, organiczny związek.


Stosowanie samoopalacza jest bezpieczne, a odcień opalenizny uzyskanej w ten sposób jest naturalny i złocisty. Dla podtrzymania efektu zaleca się powtarzanie aplikacji co kilka dni, a przed nałożeniem kosmetyku warto przeprowadzić peeling, który usunie martwy naskórek i zapewni trwalszą i bardziej równomierną opaleniznę.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl