Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podstawowe zasady używania farb ziołowych Khadi i ich specyfika

2019-08-09
Podstawowe zasady używania farb ziołowych Khadi i ich specyfika

Składniki farb roślinnych i metoda farbowania są idealnie dobrane dla uzyskania jak najlepszego efektu. Aby zrozumieć jak ważny jest sposób aplikacji farby, skupimy się na właściwościach wybranych składników.
 

Indygo  

Indygo farbuje na niebiesko. Wyłącznie w połączeniu z henną może być stosowany w koloryzacji włosów od jasnego do ciemnego brązu oraz siwych włosów. Indygo najlepiej farbuje w środowisku zasadowym. Zbyt wiele kwasów w mieszance hamuje wydzielanie koloru zarówno w przypadku czystego Indygo, jak i mieszanych kolorów. Wiele osób dodaje do farby cytrynę, sądząc iż utrzyma to włosy w dobrej kondycji, jednakże właśnie dlatego często otrzymany kolor różni się od zamierzonego, ponieważ indygo nie może się w pełni, a czasem i wcale wydzielić. Na indygo wpływa także temperatura. Najlepiej rozrabiać indygo w letniej wodzie lub czarnej herbacie, w temperaturze nie wyższej niż 50°C. Jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, wydzielanie koloru znów będzie nieprawidłowe, a rezultat niesatysfakcjonujący. Niestety trwałość koloru na bazie indygo jest różna. Oznacza to, że ciemne kolory będą blaknąć szybciej, niż np. czerwienie. To także wyjaśnia dlaczego siwe włosy wcześniej barwione ziołową farbą po pewnym czasie nabierają rudawego odcienia.

Henna

W przeciwieństwie do indygo henna jest skuteczniejsza jeśli mieszanka ma odczyn kwaśny. Odpowiedni będzie sok z cytryny lub proszek AMLA zawierający wysokie stężenie witaminy C. Co więcej, im cieplejszej wody użyjemy do rozrobienia farby, tym lepiej uwolnią się pigmenty koloru z henny.

Aktywne substancje każdego koloru w ziołowych farbach Khadi zostają przetworzone przy użyciu proszku AMLA lub odpowiednich ziół. Ze względu na różne potrzeby dwóch głównych składników najważniejsza jest prawidłowa aplikacja farby, bez dodawania jakichkolwiek dodatkowych składników, które mogłyby wpłynąć na zmianę czynnika pH. Składniki henny są idealnie dobrane tak, aby żaden z nich nie utrudniał uzyskania odpowiedniego koloru. Odpowiednim dodatkiem do włosów wymagających specjalnej troski jest proszek Khadi Amla. Wzmocni on twoje włosy, jednocześnie nadając im blasku. Używając proszku Khadi Amla możesz stworzyć niespotykane efekty kolorystyczne na Twoich włosach. Amla sprawia, że rude odcienie są bardziej intensywne, a mieszanki zawierające indygo mogą stać się rudawe. Możesz mieszać kolory wedle uznania. Dodając indygo przyciemnisz swoje włosy, za pomocą henny Khadi uzyskasz rudawy odcień, natomiast dzięki Khadi Senna / Cassia - jaśniejszy. Wszystkie farby Khadi mogą być rozrabiane z letnią wodą i pozostawiane w ciepłym miejscu na 12 godzin (nie należy w takim wypadku używać kwasów). Im dłużej farba będzie stała, tym bardziej rudy będzie odcień.

Dodatkowe składniki farb i ich działanie

 • Proszek AMLA: Oprócz wysokiej zawartości witaminy C (20 razy wyższa niż w pomarańczy) w składzie znajdziemy także duże ilości taniny. AMLA jest stosowana nie tylko, ze względu na powyższe składniki, ale także ponieważ przyspiesza porost włosów oraz zapobiega siwieniu i wypadaniu włosów. AMLA zapewnia włosom niezwykły połyski oraz ulepszając konsystencję mieszanki ułatwia nakładanie farby na włosy.
 • Bhringaraj (Eclipta Alba): W medycynie ajurwedyjskiej jest używany w leczeniu chorób skóry głowy, w zapobieganiu utracie i siwieniu włosów oraz jako środek przyspieszający porost włosów.
 • Neem (Azadirachta indica): Jest stosowany ze względu na właściwości wzmacniające strukturę włosa.


Wybór farby Khadi

Efekt uzyskany za pomocą farb roślinnych zawsze zależy od koloru wyjściowego włosów. Farba pokrywa powierzchnię włosa tworząc warstwę koloru, w związku z czym naturalny kolor gra dużą rolę.

 • KHADI Czysta Henna Nie zawiera żadnych dodatkowych składników. Jasnym włosom nadaje odcień od rudości po czerwienie, natomiast ciemnym – mahoniu.
 • KHADI Henna z Amlą Nadaje włosom kolor kasztanowo-miedziany. Farbę można stosować na siwe włosy.
 • KHADI Henna, Amla i Jatropha Dodatek AMLI i Jatrophy pomaga uzyskać niezwykle intensywny i trwały kolor o odcieniu czerwonym (jasne włosy) lub mahoniowym (ciemne włosy).
 • KHADI Jasny brąz W zależności od czasu trzymania mieszanki na włosach farbuje na kolor od jasnego brązu po brąz, może także nadać włosom lekko mahoniowy połysk. Farba pokrywa siwe włosy już za pierwszym razem.
 • KHADI Naturalny orzechowy brąz Nadaje włosom odcień ciemnego brązu (efekt zależy od czasu trzymania farby na włosach) bez rudawego połysku. Włosy siwe pokrywa już za pierwszym razem.
 • KHADI Ciemny brąz Farbuje włosy na ciemny brąz. Polecana do farbowania siwych włosów.
 • KHADI Kolor Czarny Nadaje włosom ciepły odcień czerni. W przypadku farbowania włosów blond lub siwych zaleca się wcześniejsze ufarbowanie włosów na kolor bazowy za pomocą czystej henny.
 • KHADI Czyste Indygo Efektem jest kolor czarny o odcieniu niebieskawym. Nie poleca się do stosowania bezpośrednio na siwe lub blond włosy.
 • KHADI Senna Cassia Odżywka do włosów bez właściwości koloryzujących, jednakże posiadająca te same właściwości pielęgnacyjne co farby roślinne. Włosom blond nadaje delikatnego złotawego połysku. W nielicznych przypadkach może dojść do odbarwienia, szczególnie jeśli włosy były rozjaśniane chemicznie lub przez długi czas wystawione na działanie promieni słonecznych, niemniej po kilku myciach kolor włosów wróci do poprzedniego stanu. Stosowana w celu zregenerowania włosów równocześnie z proszkiem AMLA świetnie się sprawdza, nawet w okresie pomiędzy dwoma farbowaniami włosów zwiększając ich objętość oraz intensywność koloru.

Wszystkie farby roślinne można mieszać w dowolnych kombinacjach. Dodając KHADI Senna Cassia można z łatwością rozjaśnić odcień brązu i dopasować do jasnych włosów.

Stosowanie farb roślinnych Khadi

Farb KHADI można używać jedynie bezpośrednio po zmieszaniu. Wyjątkiem jest odcień czerwony, który można zostawić nawet na całą noc w celu uzyskania kwaśnego odczynu (np. dodając niewielką ilość proszku AMLA). W tym wypadku jednak należy pamiętać o podgrzaniu mieszanki przez użyciem, np. wstawiając naczynie z farbą do większego z gorącą wodą lub w mikrofalówce. Następnie należy zachować ostrożność – nałożenie zbyt gorącej mieszanki na włosy może spowodować poparzenia skóry głowy!

Wskazówki do używania następujących kolorów:

 • Naturalna Czysta Henna Ziołowa farba do koloryzacji włosów nadająca jasnym włosom kolor czerwieni, a ciemnym mahoniu. Farbę można stosować na siwe włosy.

SPOSÓB UŻYCIA: 1. Hennę wymieszaj w szklanej lub porcelanowej miseczce z sokiem z cytryny do konsystencji gęstej pasty. 2. Miseczkę zakryj folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin. Jeśli się spieszysz odstaw hennę w bardzo ciepłe miejsce o temperaturze ok. 35 st. C, np. na kaloryfer, na dwie godziny. Uważaj, aby henny nie ugotować! 3. Gdy henna będzie już gotowa, tuż przed użyciem, dodaj jeszcze trochę soku i rozrób pastę do konsystencji bardzo gęstego jogurtu. 4. Umyj włosy szamponem bez silikonów. 5. Załóż rękawiczki i nałóż hennę na świeżo umyte włosy. 6. Nałóż foliowy czepek i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu. 7. Pozostaw hennę na włosach przez kilka godzin - max 6. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym intensywniejszy i trwalszy będzie kolor. 8. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą. 9. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.

 • Henna z Amlą i Jatropha oraz Henna z Amlą

SPOSÓB UŻYCIA: Te kolory wymagają gorącej wody (około 60-80°C) ponieważ kolor jest bardziej intensywny przy użyciu gorącej wody. Mieszanka jest gotowa do użycia w momencie gdy osiągnie temperaturę komfortową dla skóry. Nigdy nie nakładaj wciąż gorącej mieszanki – możesz uszkodzić skórę głowy. 1. Umyj włosy szamponem bez silikonów. 2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 80°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. 3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy. 4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem. 5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin 6. Spłucz włosy ciepłą wodą. 7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.

 • Jasny Brąz, Ciemny Brąz, Orzechowy Brąz oraz Czarny

SPOSÓB UŻYCIA: 1. Umyj włosy szamponem bez silikonów. 2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. 3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy. 4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem. 5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin 6. Spłucz włosy ciepłą wodą. 7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.

SPOSÓB UŻYCIA: dla Indygo Khadi, należy zachować ostrożność w przypadku nakładania na włosy siwe lub rozjaśniane (konieczny test próbki). 1. Przygotuj indygo: wymieszaj proszek z letnią wodą do konsystencji gęstego jogurtu. Jeśli wiesz, że masz włosy oporne na farbowanie (np. siwe), możesz dodać łyżeczkę soli. 2. Nałóż indygo od razu na świeżo umyte i suche włosy . 3. Nałóż foliowy czepek i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj farbę z czoła, karku i uszu. 4. Pozostaw indygo na włosach przez 1 godzinę. 5. Spłucz dokładnie włosy. 6. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.
Dzięki własnoręcznym połączeniu w odpowiednich proporcjach Czystej Henny Khadi i Indygo Khadi możesz uzyskać na włosach kolory od jasnego brązu, poprzez brąz, ciemny brąz do czarnego.

 • Cassia Bezbarwna Henna Khadi Senna / Cassia to odżywka do włosów

Odżywka nie ma działania koloryzującego, może być używana do każdego typu włosów. Zmieszana z wodą i użyta w ciągu godziny nie spowoduje zmiany koloru, ale wpłynie bardzo korzystnie na teksturę włosa. Senna sprawia, że włosy są błyszczące, silne i jedwabiste, działa też korzystnie na skórę głowy. Poleca się użycie jej np. bezpośrednio po utlenianiu blond włosów, aby naprawić uszkodzenia, czy w przerwie między kolejną koloryzacją henną. Dla lepszego rezultatu możesz zmieszać Khadi Senna/Cassia z Amlą Khadi. Proporcje zależą od indywidualnych potrzeb. Bardzo rzadko w przypadku wyjątkowo cienkich lub jasnych włosów Cassia może nadać włosom długo utrzymujący się zielonkawy odcień. Dlatego zalecamy test próbki przed aplikacją.
SPOSÓB UŻYCIA: Dla uzyskania złotawego połysku postępuj tak samo jak w przypadku Naturalnej Czystej Henny.

 • Khadi Amla

SPOSÓB UŻYCIA: Rozrób proszek z ciepłą wodą, tak jak w przypadku farb do włosów. Pozostaw na włosach tak długo jak chcesz, następnie spłucz włosy letnią wodą. Regularne stosowanie Khadi Senna/Cassia zmieszanej z proszkiem Amla i sokiem cytrynowym może dać efekt rozjaśnienia włosów.
 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

Henna do włosów Khadi – Cassia

Henna do włosów Khadi – Cassia

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Indygo

Henna do włosów Khadi – Indygo

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Czarna

Henna do włosów Khadi – Czarna

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Ciemny Brąz

Henna do włosów Khadi – Ciemny Brąz

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Orzechowy Brąz

Henna do włosów Khadi – Orzechowy Brąz

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
pixel