Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zdrowy kolor – farbowanie na brąz

2018-04-25
Zdrowy kolor – farbowanie na brąz

Marzysz o pięknych i gęstych włosach w wyrazistym, naturalnie wyglądającym, odcieniu brązu. Starannie wybierasz farbę w drogerii i wykonujesz koloryzację. Efekt – włosy stają się suche, szorstkie, wypadają, skóra głowy swędzi i jest podrażniona, a kolor po kilku myciach wypłukuje się pozostawiając niewyraźną poświatę.

Znasz ten schemat? Niestety wiele kobiet rozczarowało się stosując typową chemiczną koloryzację. Warto sięgnąć po rozwiązanie proste, skuteczne, a przy tym całkowicie naturalne - koloryzację ziołową farbą Khadi.
 

Koloryzacja? Naturalnie!

 

Główną przyczyną negatywnych efektów drogeryjnej koloryzacji jest zawartość szkodliwych i drażniących substancji takich jak amoniak, SLS (i inne detergenty), rezorcyna, ftalany i formaldehyd. Ziołowe farby Khadi bez amoniaku nie zawierają żadnych niebezpiecznej substancji, a składają się wyłącznie z mieszanki indyjskich ziół, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. Efekt koloryzacji zapewniają naturalne, roślinne barwniki: lawson z henny (Lawsonia inermis L.) oraz indygo (Indigofera tinctoria L.). Farby zawierają dodatkowo zioła wzmacniające włosy, takie jak amla, bhringaraj i neem. Różne odcienie farb Khadi można łączyć i mieszać w dowolnych proporcjach, aby uzyskać swój wymarzony i niepowtarzalny kolor. Henna jest również doskonałym rozwiązaniem w przypadku siwych włosów – wysokiej jakości, czyste zioła skutecznie pokrywają siwiznę.
 

 

Silne włosy, mocne cebulki

Ziołowe farby to nie tylko koloryzacja, ale również doskonała pielęgnacja włosów. Wyciąg z henny jest popularnie stosowany w odżywkach do włosów ze względu na właściwości wzmacniające, odżywcze i pielęgnujące. Podczas farbowania henną zioła wzmacniają włosy, wypełniając ubytki w ich strukturze, dzięki czemu stają się grubsze, silniejsze i gładsze. Zauważalne jest zwiększenie objętości fryzury. Oprócz pięknego i naturalnego koloru, włosy nabierają również intensywnego blasku. Na farbowaniu zyskują też cebulki włosów – zioła odżywiają je, ograniczając nadmierne wypadanie. Regularne stosowanie henny wpływa na szybszy porost i gęstość włosów.
 

Twój odcień brązu

 

Henna Khadi posiada w ofercie trzy podstawowe odcienie brązu. Różnice między odcieniami wynikają z różnych proporcji pomiędzy barwnikami henny (ciepły barwnik) i indygo (chłodny barwnik). Jasny brąz to henna w naturalnym, ciepłym odcieniu średniego brązu. Będzie odpowiednia dla włosów w odcieniach od jasnego do średniego brązu. Brąz w chłodnej tonacji zapewni henna Orzechowy brąz. Jest to bardzo bezpieczny i uniwersalny odcień, nieco ciemniejszy i chłodniejszy od „Jasnego brązu”. Efekt farbowania w dużej mierze zależy od koloru wyjściowego. Najciemniejszym odcieniem naturalnych brązów jest chłodny Ciemny brąz. Na włosach o wyjściowym odcieniu średniego brązu nada piękny, głęboki i intensywny odcień gorzkiej czekolady.
 

 

Jak farbować?

 

Henna nie zawiera utleniaczy i amoniaku, nie rozjaśnia włosów, przez co niemożliwe jest zafarbowanie na odcień jaśniejszy niż wyjściowy. Włosy farbuje się zgodnie z instrukcją dołączoną do farby. Mieszankę ziołową należy dokładnie wymieszać z ciepłą wodą o temperaturze 50 stopni i nałożyć na włosy dokładnie umyte oczyszczającym szamponem bez silikonów i innych substancji filmotwórczych, które zablokują efekt koloryzacji. Farbę trzyma się pod foliowym czepkiem i ręcznikiem przez czas od 30 minut do 2 godzin. Im dłuższy czas farbowania, tym intensywniejszy i trwalszy będzie efekt. Na włosy długie do ramion odpowiednie będzie pojedyncze opakowanie henny o wadze 100g. Właściwy, docelowy kolor może potrzebować do 48 godzin po koloryzacji, aby się całkowicie wykształcić, dlatego zaleca się, aby umyć włosy dopiero po upłynięciu tego czasu. Wpłynie to na trwałość koloru i jego wyrazistość.

Każde kolejne farbowanie henną utrwala barwnik we włosach, dlatego po kilku koloryzacjach barwnik zostaje wprowadzony na stałe i nie wypłukuje się. Można wtedy zmniejszyć częstotliwość koloryzacji, zwracając uwagę jedynie na linię odrostu. Włosy po koloryzacji ziołami mogą być nieco przesuszone, dlatego dobrze jest zastosować przez pewien czas bardziej intensywną pielęgnację (olejowanie, odżywcze maseczki), aby przywrócić włosom nawilżenie i elastyczność.
 

 

Ziołowe wzmocnienie koloru

 

W celu odświeżenia odcienia pomiędzy kolejnymi koloryzacjami przy użyciu henny można zastosować indyjskie ziołowe odżywki w proszku. Kalpi Tone delikatnie przyciemnia włosy i ochładza ich odcień, dodatkowo działa przeciwłupieżowo, powstrzymuje wypadanie i przedwczesne siwienie. Maka ożywia kolor, pogrubia włosy i działa pobudzająco na cebulki, walcząc z wypadaniem i przyspieszając porost włosów. Amla nadaje piękny blask, walczy z łupieżem i przetłuszczaniem skóry głowy, przeciwdziała siwieniu i wypadaniu włosów. Odżywki te należy wymieszać z wodą, nałożyć na włosy i skórę głowy i trzymać od kilkunastu minut do 2 godzin. Można również dosypać zioła do porcji dowolnej odżywki lub maski do włosów w celu odżywienia i pogłębienia blasku.
 

 

Henna – dobry wybór

 

Naturalna koloryzacja henną to metoda całkowicie bezpieczna dla włosów. Nie ma ryzyka uszkodzeń, jak w przypadku farb ze składnikami chemicznymi, nie ma drażniącego zapachu amoniaku i innych rozjaśniaczy. Uzyskany kolor jest żywy i naturalny, nie przypomina sztucznego „kasku”. Włosy są grubsze, silniejsze i bardziej lśniące, a cebulki wzmocnione. Henna to naturalny sposób na piękne włosy!

Autor: Siempre La Belleza

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

Henna do włosów Khadi – Ciemny Brąz

Henna do włosów Khadi – Ciemny Brąz

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Jasny Brąz

Henna do włosów Khadi – Jasny Brąz

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Orzechowy Brąz

Henna do włosów Khadi – Orzechowy Brąz

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
pixel