Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Utrzymanie intensywnego koloru włosów po farbowaniu

2012-03-13
Utrzymanie intensywnego koloru włosów po farbowaniu

Przygotowaliśmy zestaw porad jak pielęgnować włosy po farbowaniu farbą ziołową, aby uzyskany kolor jak najdłużej był intensywny i błyszczący.

Po odpowiednim czasie trzymania farby ziołowej na włosach, dokładnie zmyj ją jedynie letnią wodą. Spłukuj tak długo, aż woda będzie czysta. Farby ziołowe Khadi łatwo się zmywają za pomocą samej wody, nie zostawiają żadnych grudek pomiędzy włosami, dlatego szampon nie jest konieczny. Co więcej, użycie szamponu lub odżywki może spowodować, że kolor nie zwiąże się odpowiednio z włosem i szybciej się wypłucze (jest to szczególnie istotne w przypadku farb z dużą zawartością indygo, czyli kolorów ciemnych). Nie powinno się stosować żadnych kosmetyków stylizujących, ani myć włosów przez pierwsze 12-24 godzin, aby dać czas farbie na połączenie się ze strukturą włosa. Farba roślinna osadza się na włosach do 24 godzin (w nielicznych przypadkach nawet dłużej) – odcień wciąż może się zmienić lub stać ciemniejszy. Dlatego nie stosuj szamponu ani innych środków do stylizacji włosów przez 24-48 godziny. Mówiąc o pielęgnacji, po upływie 24 godzin polecam stosowanie delikatnego masażu głowy z użyciem olejku do włosów (olejek zmywamy po 30-60 min). Dzięki temu kolor będzie trwalszy, a włosy staną się miękkie i jedwabiste. Szczególnie tyczy się to włosów lekko przesuszonych po farbowaniu – po tym zabiegu można wyraźnie poczuć poprawę kondycji włosów, a efekt przesuszenia znika. Olejek wzmocni twoje włosy, jednocześnie nadając im niepowtarzalnego blasku. Dodatkowo pomoże w stworzeniu na twoich włosach niespotykanych efektów kolorystycznych. Wmasuj niewielką ilość olejku w skórę głowy i włosy na całej długości i pozostaw na głowie przynajmniej godzinę. Możesz także zostawić olejek na głowie na noc. Następnie umyj włosy szamponem.

  • Pamiętaj, że kolor może osiągnąć ciemniejszy odcień po pierwszym myciu włosów. Jeśli rezultat różni się od oczekiwań, przy następnej aplikacji farby skróć lub wydłuż czas trzymania mieszanki na włosach lub wymieszaj farby w innych proporcjach. Odcieniom, które sama możesz stworzyć nie ma końca. W celu dodatkowego odżywienia włosów warto raz na na przykład 2-3 tygodnie zastosować na włosy maskę z cassi czyli bezbarwnej henny. Odżywka ta nie ma działania koloryzującego, może być używana do każdego typu włosów. Przygotuj pastę z proszku Khadi Senna / Cassia w taki sam sposób jak farbę do włosów i nałóż mieszankę na głowę. Khadi Cassia nie farbuje włosów, w związku z czym czas trzymania mieszanki na głowie jest zależny tylko i wyłącznie od ciebie. W rzadkich przypadkach cienkich lub bardzo jasnych włosów Cassia może nadać włosom długo utrzymujący się zielonkawy odcień. Dlatego zalecam test próbki przed aplikacją. Na koniec należy dokładnie spłukać farbę z włosów ciepłą wodą.
  • Błędem w pielęgnacji koloryzowanych włosów jest stosowanie kosmetyków zawierających silikon. Oprócz tego, że silikon szybko się wypłukuje, tworzy także rodzaj powłoki pozostającej na włosach przez długi czas, która nie przepuszcza żadnych substancji, niestety także tych pielęgnacyjnych, nawilżających, a także farb roślinnych. Jeśli nie jesteś zadowolona z rezultatu, mimo stosowania się do instrukcji farby, przyczyną mogą być kosmetyki zawierające silikon. W tym przypadku jedyną możliwością jest stosowanie przez dłuższy czas kosmetyków bez silikonu. Może upłynąć do kilku tygodni zanim silikon całkowicie się wypłucze. Myjąc często włosy, najlepiej ziołowym szamponem, możemy skrócić czas oczekiwania. Należy też zdawać sobie sprawę, że wraz z wypłukiwaniem się silikonu, włosy mogą wrócić do gorszego stanu. A co z częstotliwością farbowania włosów? Używając farb roślinnych włosy można farbować tak często jak tylko się ma ochotę. Nawet kilka koloryzacji w krótkich ostępach czasu nie jest problemem. W zależności od tempa porostu włosów, optymalna przerwa między farbowaniami to 3-4 tygodnie.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2012
pixel