Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tatuaż z henny - jak zrobić?

2016-01-01
Tatuaż z henny - jak zrobić?Do nanoszenia wzorów na skórę potrzebujecie aplikator, którym będziemy rysować wzory. Taki aplikator można wykonać samemu na wiele sposobów. Możecie użyć kawałka plastikowej foli, którą zwińcie w stożkowaty rulon i sklejcie taśmą klejącą, żeby Wam się nie rozwijał podczas pracy. Możecie również zaadaptować pustą buteleczkę po wodzie utlenionej lub czymś podobnym, na końcu umieścić końcówkę od długopisu lub ołówka mechanicznego. I gotowe.

Kiedy aplikator macie już gotowy wypełnijcie go wcześniej przygotowaną pastą z henny i możecie przystąpić do rysowania różnych wzorów. Pamiętajcie, że intensywność koloru zależy m.in. od grubości nałożonej pasty. Starajcie się zachować jednolitą grubość nałożonej pasty na całym tatuażu. Malujcie rysując linie a nie stawiając kropki. Po wykonaniu i wyschnięciu górnej warstwy tatuażu możecie tatuaż zawinąć np. w ręcznik papierowy i w takiej formie przechować go do rana (ewentualnie 6 godzin). Taki "opatrunek" możecie owinąć dookoła np. folią spożywczą lub okleić plastrami. Zdejmując "opatrunek", Waszym oczom ukaże się pasta, którą należy ZETRZEĆ (a nie zmywać, gdyż przy skórze będzie ona jeszcze wilgotna), sam tatuaż proponujemy przemyć najszybciej 1-2 godz. po zdjęciu pasty.

Nie załamujcie się jeśli po starciu pasty Waszym oczom ukaże się pomarańczowo – rudy rysunek. To naturalne dla naturalnej henny. Za dwa dni wszystko powinno się unormować, czyli Wasz rysunek powinien przybrać brązową barwę. W zależności od tego jak długo pasta pozostawała na ciele i od części ciała, na którą była nałożona, tatuaż będzie miał różną barwę. Tatuaż na stopach i dłoniach będzie miał zabarwienie czekoladowobrązowe lub ciemne czerwonomahoniowe. Intensywność barwy zależy m.in. od koloru malowanej skóry. Barwnik łączy się trwale z keratyną, więc w miejscach, gdzie jest jej więcej kolor będzie ciemniejszy (dłonie, stopy). Na innych częściach ciała otrzymacie tatuaż w odcieniu herbaty. Zauważcie, że naturalna henna utrzymuje się dłużej na skórze niż toksyczna henna z PPD.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
pixel