Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ratunek dla wypadających włosów

2011-02-20
Ratunek dla wypadających włosów

Łysienie oraz wypadanie włosów u kobiet jest mniej powszechnym zjawiskiem niż łysienie występujące u mężczyzn. Zwykle ten problem powoduje przerzedzenie włosów na czole, na bokach oraz czubku głowy. Rzadko się zdarza, żeby alopecia (łysienie) rozwinęła się do całkowitej utraty włosów.


Domowe kuracje

Ziołowe kuracje przyspieszają krążenie, odkażają skórę głowy i pobudzają porost włosów.

  • Ajurwedyjskie zioła tj. Brahmi, Amla, Jatamamsi, Dashamoola, Bhringaraj, Aloevera, Henna, Shikakai są bardzo dobrze znane ze stosowania ich w leczeniu łysienia występującego u mężczyzn i kobiet.
  • Jedną z bardzo efektywnych kuracji jest energiczne nacieranie skóry głowy palcami po umyciu włosów zimną wodą. Skóra powinna być nacierana tak długo, dopóki zacznie “mrowieć” i będzie ciepła. To uaktywni gruczoły łojowe i zwiększy krążenie krwi w dotkniętych łysieniem miejscach pobudzając włosy do zdrowego wzrostu.
  • Wspaniałym, zdrowym i użytecznym sposobem na porost włosów jest mieszanka oleju musztardowego z henną. Należy gotować około 250ml oleju musztardowego w cynowym/blaszanym naczyniu. Stopniowo dosypuj 60gr henny, tak aby ciągle gotowała się w oleju. Dokładnie wymieszaj i wlej mieszankę do szklanej butelki. Regularny masaż głowy tym olejem wywoła obfity porost włosów.
  • Kolejnym, skutecznym, domowym lekarstwem na wypadające włosy jest zastosowanie mleka kokosowego na całą skórę głowy i oczywiście masaż przy cebulkach włosów. Taki zabieg odżywia włosy i pobudza porost włosów. Mleko kokosowe jest przygotowywane przez zmielenie wiórków kokosowych i dokładne ich wyciśnięcie.
  • Olejek Amla jest uważany za niezwykle wartościowy środek wzmacniający włosy i wzbogacający ich wzrost. Olejek Amla powstaje w wyniku gotowania kawałków suchej amli w oleju kokosowym. Również mieszanka tej samej ilości soków ze świeżej amli i limonki stosowana jako szampon pobudza porost włosów i zapobiega ich wypadaniu.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2011
pixel