Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Osłabione, matowe włosy

2011-02-18
Osłabione, matowe włosy

Przyczyny osłabienia witalności włosów są bardzo różne. Z pewnością na ich kondycję wpływa stan naszego zdrowia i stosowana dieta. Wszelkie choroby, zachwiana równowaga hormonalna, niedobory pokarmowe itp. mają odzwierciedlenie w wyglądzie włosów.

Osłabione włosy nie muszą być jednak oznaką choroby. Na ich kondycję ma wpływ także stres, z którym mamy bardzo często do czynienia. Włosy wielu Europejczyków są osłabione i wypadają również ze względu na zanieczyszczenia w powietrzu, silną klimatyzację i inwazyjne zabiegi fryzjerskie. Prostowanie, suszenie mechaniczne oraz chemiczne kosmetyki nie pozostają bez wpływu na ich stan. Osoby, które mają suche włosy, powinny unikać ich codziennego mycia. Lepiej myć włosy co drugi dzień przy użyciu łagodnego szamponu bez mocnych środków czyszczących. Aby z powrotem mieć mocne i lśniące włosy, warto sięgnąć po sposób od stuleci stosowany w krajach orientu - olejowanie. W Europie znajomość zastosowań olejków jest zaledwie okruchem tego, co wiedzą o nich ludzie żyjący na Wschodzie. Szczególnie kobiety orientu czerpią z dobroczynnych właściwości tych naturalnych substancji. Dzięki regularnemu stosowaniu olejków ich włosy są miękkie w dotyku i zachwycają blaskiem.

Oleje zawierają w sobie to, co najlepsze w roślinach: dobroczynne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Podczas olejowania składniki te transportowane są wprost do włosów. Olej uzupełnia ubytki w łuskach włosowych, sprawiając, że włosy z powrotem stają się elastyczne oraz przestają się rozdwajać. Nawet przesuszone i matowe włosy nabierają zdrowego wyglądu i pięknie lśnią.

Olejek ma także dobry wpływ na skórę głowy, gdyż działa na nią odżywczo, zapobiegając niszczeniu cebulek włosowych i przeciwdziałając łupieżowi. Osoby, których włosy są suche i matowe, z pewnością powinny spróbować oleju kokosowego, który nazywany jest królem olejów. Szczególnie warto stosować go na rozdwajające się końcówki. Dużą popularnością cieszą się takie oleje kokosowe jak: KTC, Cosmoveda, Vatika marki Dabur czy Paruchute Marico. Po nałożeniu oleju na włosy wystarczy owinąć głowę ręcznikiem na dowolny czas (nawet na całą noc - im dłużej tym lepiej). Potem wystarczy umyć głowę szamponem. Olej kokosowy bardzo łatwo się spłukuje, dlatego nie trzeba się obawiać, że włosy po nim będą tłuste. Po takiej kuracji będą miękkie w dotyku i sypkie. Naturalnym remedium na matowe, suche i zniszczone włosy jest także olej migdałowy, niezwykle lubiany przez Włoszki. Aby odżywić osłabione kosmyki, wystarczy wetrzeć w nie olej migdałowy, pozostawić na głowie przez po pół godziny i następnie umyć szamponem. Po takim zabiegu włosy będą nawilżone, błyszczące i bardziej miękkie. Można spróbować także sposobu naszych babć: nałożyć na włosy jogurt lub zsiadłe mleko lub ucieraną maseczkę (oliwa z oliwek z jajkiem lub miodem). Wystarczy pozostawić je na włosach na około pół godziny, a następnie umyć głowę szamponem.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2011
pixel