Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Olejowanie włosów kręconych

2012-01-11

Wśród Polek zauważa się coraz bardziej realny boom na olejowanie włosów. Efektami stosowania olejków chętnie chwalą się autorki blogów kosmetycznych, zwolenniczki kosmetyki naturalnej, studentki kierunków takich jak wizaż czy kosmetologia. Ten element pielęgnacji włosów przynosi długotrwałe korzyści, o czym już dawno temu przekonały się kobiety w Indiach. Dzięki olejowaniu włosy stają się mocniejsze, elastyczne, lśniące, a końcówki przestają się rozdwajać – są po prostu zdrowsze.


Porowatość włosów kręconych

Nie ma jednego, sprawdzonego sposobu olejowania i rodzaju oleju, który będzie odpowiedni dla każdej kobiety. Metodą prób i błędów powinno się znaleźć rozwiązanie, które najlepiej się sprawdzi na konkretnym rodzaju włosów. Szczególnej olejowej pielęgnacji wymagają włosy kręcone. Ich naturalną cechą jest wysokoporowatość. Włosy takie łatwo się puszą, szybko się moczą, ale równie szybko wysychają. Umiejętne olejowanie włosów kręconych i dobór oleju do tej konkretnej porowatości podkreśli ich skręt i wydobędzie naturalny urok.


Olejowanie – o czym pamiętać?

Włosy wysokoporowate, czyli między innymi kręcone, potrzebują silnego nawilżenia i zabezpieczenia przed utratą wilgoci. Warto sięgać po olej winogronowy, słonecznikowy, lniany, olejek z drzewa neem lub amli, olej z migdałów, z orzechów laskowych, makadamia, bądź olej z awokado. Oleje te odżywią, wygładzą i uelastycznią włosy, podkreślą skręt loków, wzmocnią cebulki, nadadzą połysk i miękkość. W przypadku olejowania przed myciem, optymalny czas pozostawienia oleju na skórze głowy i włosach wynosi 2-3 godziny, które w zupełności wystarczą, aby kręcone włosy „wypiły” olej i wchłonęły wszystkie potrzebne substancje. Dla lepszych efektów nasączone olejem włosy warto schować pod czepkiem i owinąć ręcznikiem. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością nakładanego olejku, co utrudni jego późniejsze spłukanie. Po upłynięciu odpowiedniego czasu trzeba dokładnie umyć włosy. Oprócz olejowania przed myciem, można także wmasowywać kilka kropel olejku w świeżo umyte włosy.

Ponoć z olejowaniem włosów jest jak z henną – kto raz jej użył w pielęgnacji włosów, nie potrafi już się bez tego obejść. Przyczyna jest prosta – olejowanie to doskonały sposób na odżywienie i wydobycie piękna kręconych włosów, a wszystko dzięki naturalnym składnikom.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2012
pixel