Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Olejowa pielęgnacja rzęs i brwi

2015-01-10
Olejowa pielęgnacja rzęs i brwi

Aby przywrócić im gęstość oraz sprawić, że urosną dłuższe i grubsze, wystarczy pamiętać o regularnej pielęgnacji rzęs i brwi.

Wrogowie rzęs i brwi

Największy wpływ na stan rzęs mają stosowany produkty do makijażu - przede wszystkim tusz do rzęs i eyeliner. Nierzadko obfitują w składniki podrażniające i wpływające destrukcyjnie na strukturę rzęs. Mogą je też obciążać i powodować przedwczesne wypadanie rzęs. Z kolei podczas demakijażu rzęsy i brwi są narażone na tarcie, które je niszczy i powoduje ubytki w strukturze włosków. Na kondycję rzęs mają wpływ również inne czynniki takie jak sposób odżywiania, równowaga hormonalna w organizmie, a także naturalne predyspozycje.

Bardzo dobrym sposobem pielęgnacji rzęs jest stosowanie naturalnych olejków roślinnych. W przeciwieństwie do syntetycznych „odżywek”, olejki są bezpieczne do stosowania. Nie zawierają sztucznych, toksycznych dodatków, a wpływają korzystnie na wygląd rzęs i brwi. Olejki odbudowują strukturę włosków, dodają im blasku i elastyczności. Niektóre olejki (jak np. rycynowy) równocześnie przyciemniają barwę rzęs i brwi, dzięki czemu są jeszcze bardziej wyraziste.

Stosowanie olejków w pielęgnacji rzęs i brwi jest korzystne również ze względu na dobroczynny wpływ na cebulki – podobnie jak w przypadku olejowania włosów, tutaj również olejki stymulują i wzmacniają cebulki sprawiając, że rzęsy i brwi mogą rosnąć zdrowsze, dłuższe i grubsze.

Do pielęgnacji rzęs i brwi najlepiej nadają się następujące olejki roślinne:

  1. Olejek rycynowy – najpopularniejszy, tani i łatwo dostępny. Wzmacnia włoski, pogrubia je i zagęszcza. Skutecznie przyciemnia brwi i rzęsy, dzięki czemu stają się wyraziste.
  2. Olejek arganowy – luksusowy olejek wpływa pozytywnie na rzęsy i brwi dzięki bardzo wysokiej zawartości witaminy E.
  3. Olejek migdałowy – niedrogi, dostępny, nieuczulający olejek. Idealny nawet dla wrażliwców.

Jak stosować olejki w pielęgnacji brwi i rzęs?

To bardzo proste! Można stosować je na dwa sposoby:

  • aplikować kropelkę olejku na palce, rozetrzeć i delikatnie wmasować w brwi i rzęsy;
  • przygotować czysty aplikator-szczoteczkę, którym będziemy wczesywać olejek we włoski.

Należy pamiętać o środkach bezpieczeństwa – oczy są niezwykle wrażliwym narządem, zatem uważajmy, aby olejek trafił tylko na rzęsy. Nie stosujmy olejków zbyt obficie, ponieważ nadmiar może dostać się do oczu. Bezwzględnie należy przestrzegać zasad higieny – dłonie i aplikator zawsze muszą być czyste.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2015

Polecane

Olej ze słodkich migdałów Mohani 100 ml

Olej ze słodkich migdałów Mohani 100 ml

19,90 zł brutto
199,00 zł / l brutto
Olej rycynowy Mohani 100 ml

Olej rycynowy Mohani 100 ml

16,90 zł brutto
169,00 zł / l brutto
Olej arganowy BIO Mohani 50 ml

Olej arganowy BIO Mohani 50 ml

39,90 zł brutto
798,00 zł / l brutto
pixel