Oleje przeciwko wypadaniu włosów
Olejowanie włosów to niezaprzeczalnie najskuteczniejsza metoda pielęgnacji, która przywraca włosom blask i elastyczność. Oleje posiadają także dobroczynny wpływ na skórę głowy i cebulki. Regularne olejowanie skóry głowy w połączeniu z delikatnym masażem stymulującym jest bardzo skutecznym sposobem na zwalczenie nadmiernego wypadania włosów! Chociaż olejowanie można wykonać z użyciem niemal dowolnego olejku, to jest kilka szczególnie cennych z punktu widzenia walki z wypadaniem.
1. Olej laurowy
Olej z wawrzynu szlachetnego od stuleci był używany w łagodzeniu problemów skórnych. Ten olej znakomicie sprawdzi się w zwalczaniu wypadania włosów, szczególnie, gdy przyczyną są stany zapalne i infekcje skóry głowy. Olej ten posiada właściwości antybakteryjne, normalizujące, dzięki czemu pomaga skórze głowy wrócić do zdrowej równowagi. Ponadto działa rozgrzewająco i poprawia ukrwienie, a to jest równoznaczne z lepszym odżywieniem cebulek włosowych, a więc i ich wzmocnieniem.
2. Olej z czarnuszki
Olejek ten posiada nieco podobne właściwości do oleju laurowego. Dodatkowym atutem jest zawartość aktywnych substancji o działaniu antyalergicznym, zatem olej z czarnuszki znakomicie sprawdzi się w przypadku reakcji uczuleniowych skutkujących wzmożonym wypadaniem włosów. Olejek ten działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, zatem wspomaga skórę w regeneracji i powrocie do zdrowia.
3. Oleje z ajurwedyjskimi ziołami
Olejki i mieszanki olejków z dodatkiem słynnych ziół: amli, bhringraj, shikakai czy henny to mocny oręż do walki z wypadaniem włosów. Posiadają intensywne działanie dzięki połączeniu kilku różnych składników aktywnych. Jednym z najlepszych olejków przeciwko wypadaniu włosów jest olej z kozieradką i gorczycą – obie rośliny działają przeciwzapalnie na skórę głowy, poprawiają ukrwienie i wzmacniają cebulki, prowadząc tym samym do zmniejszenia wypadania włosów.
Warto pamiętać, że bardzo ważnym elementem olejowania skóry głowy jest delikatny masaż. Zabieg ten ma polepszyć wchłanianie substancji aktywnych w głąb skóry i stymulować krążenie – tak, aby cebulki dostały jak najsilniejszy „zastrzyk energii”. Masaż wykonujemy opuszkami palców, powoli, łagodnie, nie drapiąc skóry ani nie szarpiąc włosów. Kiedy substancje aktywne wchłaniają się w skórę, poczujemy przyjemne mrowienie i ciepło, które jest kolejnym krokiem do skutecznego zwalczenia wypadania włosów.