Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najpiękniejsza opalenizna – jak ją uzyskać?

2016-12-21
Najpiękniejsza opalenizna – jak ją uzyskać?
Idealna opalenizna ma piękny, złocisty kolor, jest równomierna, trwała i dodaje urody w letnich miesiącach. Taki idealny stan wbrew pozorom nie jest łatwo osiągalny. Aby uzyskać perfekcyjną opaleniznę, warto wprowadzić w życie kilka trików i porad. Zobacz i ciesz się idealną skórą tego lata!


Bezpieczne opalanie = dobre opalanie

Aby uzyskać opaleniznę trwałą i równomierną, należy opalać się stopniowo, etapami i z zachowaniem odpowiednich zasad ochrony i pielęgnacji skóry.


Oczywiste jest, że bezpośrednie wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych nie jest całkiem bezpieczne i należy stosować je z zachowaniem ostrożności. Wiele osób mimo to nadal wystawia niczym nie ochronioną skórę na kilkugodzinną ekspozycję słoneczną. Może się to skończyć oparzeniami słonecznymi (nawet bardzo poważnymi i bolesnymi), uszkodzeniem skóry i powstaniem zmian nowotworowych.


Kiedy skóra ulega oparzeniom początkowo jest wrażliwa w dotyku, zaczerwieniona i piekąca. Po kilku dniach może dojść do złuszczenia uszkodzonego naskórka. To z pewnością nie jest oczekiwany efekt opalania, a plamy nie są estetyczne. Krem z filtrem chroni skórę i pozwala na uzyskanie opalenizny, ale w nieco wolniejszym tempie. Szczególnie narażone są osoby o jasnych fototypach, posiadające piegi i znamiona. Skóra takich osób jest bardziej wrażliwa na słońce, szybciej ulega oparzeniom a ich konsekwencje są bardziej przykre. Opalanie powinno się wówczas zacząć od ochrony wysokiej z możliwością zmniejszenia do średniej.


Złota skóra

Odcień opalenizny to zwykle sprawa indywidualna. Aby uzyskać piękny, złocisty odcień można wspomagać skórę odpowiednimi kosmetykami. Np. masło kakaowe pogłębia odcień opalenizny i ułatwia brązowienie skóry. Masło kakaowe można stosować jako osobny kosmetyk stosowany pod krem z filtrem, a także po opalaniu.


Rokitnik, a właściwie olej z rokitnika posiada złocisto-pomarańczową barwę i pomoże ocieplić odcień skóry i nadać mu złotej poświaty. Sam rokitnik będzie intensywnie barwił skórę, dlatego warto stosować niskie stężenia (do 10-15%). Olej z rokitnika jest też składnikiem niektórych kremów przeciwsłonecznych i brązujących. Rokitnik oprócz złotego zabarwienia przynosi skórze także korzyści w postaci działania antyoksydacyjnego i regenerującego, dzięki czemu zmniejsza niekorzystne skutki opalania. Podobne efekty do rokitnika daje olej z marchewki.


Opalenizna bez słońca

Kiedy chcesz szybko uzyskać złocistą opaleniznę albo nie chcesz (nie możesz) się opalać, z pomocą przychodzą kremy brązujące i samoopalające. Kremy brązujące to produkty zmywalne, które zabarwiają skórę natychmiast po użyciu. Kremy samoopalające to z kolei kosmetyki, które dają zauważalny efekt po kilku godzinach, ale efekt utrzymuje się przez kilka dni. Za efekt opalania odpowiada substancja DHA – dihydroksyaceton, czyli nietoksyczny, organiczny związek.


Stosowanie samoopalacza jest bezpieczne, a odcień opalenizny uzyskanej w ten sposób jest naturalny i złocisty. Dla podtrzymania efektu zaleca się powtarzanie aplikacji co kilka dni, a przed nałożeniem kosmetyku warto przeprowadzić peeling, który usunie martwy naskórek i zapewni trwalszą i bardziej równomierną opaleniznę.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel