Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Masaż brzucha

2015-12-25
Masaż brzuchaPodstawowa różnica między masażem klasycznym a odchudzającym brzuch to jego cel. Co prawda oba służą poprawie zdrowia pacjenta, ale w przypadku pierwszego dużą rolę odgrywa czynnik relaksacyjny i odprężający, natomiast masaż brzucha nieraz kojarzy się z bólem. Schudnięcie to niezwykle ambitny cel, sęk w tym, że aby go osiągnąć trzeba podjąć szereg wyzwań i decydując się na masaż brzucha najlepiej połączyć go z dietą bądź innymi ćwiczeniami, wtedy będzie najefektywniejszy. Ugniatanie, uciskanie i oklepywanie ciała towarzyszące masażowi brzucha to niezwykle intensywne techniki, które nieraz bywają nieprzyjemne. Nie ma w tym jednak żadnego przypadku, ponieważ zadaniem masażysty jest rozbicie komórek tłuszczu, które skrywają się głęboko w tkance podskórnej.

Warto rozróżnić dwa terminy: masaż odchudzający oraz modelujący. Pierwszy powstał głównie z myślą o pozbyciu się niechcianej masy i wpływa pozytywnie na sprawy takie jak: pozbycie się tkanki tłuszczowej i szkodliwych toksyn, reguluje stan płynów ustrojowych i wzmacnia przeciążone w wyniku nadwagi miejsca, na przykład stawy. W dużym stopniu czerpie on z masażu klasycznego i tkanki łącznej, jednak jest zdecydowanie mocniejszy i precyzyjny. Zabiegi masażu modelującego poświęca się przede wszystkim na ukształtowanie pożądanej figury, na co są największe szanse, gdy połączymy obie formy masażu i zaczniemy wystrzegać się siedzącego trybu życia. Wtedy zamiast fałdek na brzuchu, osiągnąć można efekt nowej, płaskiej sylwetki.

Warto pamiętać, że do masażu brzucha najlepiej przystąpić z opróżnionym pęcherzem moczowym i nie bezpośrednio po posiłku. W przypadku pań niewskazany jest zabieg w okresie menstruacji. Podstawowy ruch to głaskanie, które dobrze rozpocząć od całej powierzchni brzucha by następnie skupić się na okolicach okrężnicy. Praca rąk wykonywana w tym czasie powinna być w tym czasie mocna i zdecydowana. Inną techniką jest rozcieranie, które powinno objąć obszar od wzgórka łonowego aż do góry brzucha ze skupieniem na okolicach pępka skąd dotyk palców kieruje się okrężnie na zewnątrz jak kręgi po wrzuceniu kamyczka do tafli wody. Bardzo istotnym elementem masażu brzucha jest także ugniatanie, które wywołuje ożywienie i pozytywny szok dla tkanek organizmu.

Nie wolno zapominać, że masaż brzucha to świetne rozwiązanie dla pań, które urodziły dziecko. Zazwyczaj ubolewają one nad fałdami skóry, które zostały im po porodzie, dlatego mądrze jest polecić im umiejętny masaż. Przyśpiesza to powrót do dobrej kondycji oraz redukuje bóle ginekologiczne. Pod okiem dobrego instruktora, zarówno osoba spragniona umięśnionego, szczupłego brzucha, jak i kobieta chcąca uniknąć rozstępów, osiągną wyznaczone cele. Terapia nadwagi, cellulitu i modelowanie sylwetki poprzez masaż skutkują poprawą zdrowia oraz wyglądu. Wymaga to jedynie odrobiny samozaparcia oraz odpowiedniej siły woli by profesjonalny masaż połączyć z ćwiczeniami we własnym zakresie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2015
pixel