Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Koloryzacja ziołowa – to także męska rzecz!

2013-01-18
Koloryzacja ziołowa – to także męska rzecz!Dbanie o estetyczny wygląd od dawna nie jest już wyłącznie domeną kobiet. Współcześni mężczyźni dbają o siebie, używają perfum, dobierają ubiór i stosują pielęgnację dopasowaną do swojej skóry. Jednym z atrybutów męskości są gęste, mocne włosy, a ostatnio także modny zarost. Czemu więc panowie mieliby zrezygnować z dobroczynnych efektów ziołowej koloryzacji?
Koloryzacja włosów mężczyzny Koloryzacja męskich włosów nie jest już niczym nowym. A rynku dostępne są farby przeznaczone specjalnie dla mężczyzn. Taka metoda farbowania męskich włosów ma jednak wiele wad – może podrażniać wrażliwą skórę, niedokładnie pokrywać siwe włosy oraz – co jest niezwykle istotne, szczególnie w męskim wydaniu – wyglądać nienaturalnie. Żaden mężczyzna nie chciałby, aby efekt koloryzacji był sztuczny i zauważalny dla otoczenia. Z tego powodu doskonałą metodą koloryzacji męskich włosów jest henna (bądź indygo ).
Farbowanie henną nadaje włosom naturalny, lecz wyrazisty odcień, a jednocześnie jest bardzo efektywne jeżeli chodzi o ukrycie siwizny. Warto również wspomnieć, że henna nie farbuje skóry głowy. Ponadto zioła to szereg zalet pielęgnacyjnych – ta metoda koloryzacji wzmocni i pogrubi męskie włosy oraz doda im atrakcyjnego blasku. Dodatkowo zioła wzmacniają też cebulki włosów, przez co mogą pomóc w walce z nadmiernym wypadaniem i przywracaniem gęstości fryzury. Koloryzacja zarostu Henną można zafarbować nie tylko włosy na głowie, ale również zarost! Dzięki farbowaniu zarostu henną włoski stają się mocniejsze, nabierają wyrazistego odcienia. Henna doskonale sprawdza się do koloryzacji brody z kilku powodów: nie podrażnia wrażliwej skóry twarzy, w przeciwieństwie do drogeryjnych, zwykłych farb, nadaje bardzo naturalny odcień, nie farbuje skóry, a jedynie włoski. Broda może być powodem do dumy, szczególnie, jeśli jest gęsta, mocna, o wyrazistym odcieniu.
Ziołowe farbowanie rozwiąże problem niejednolitego odcienia zarostu. Będzie także przydatne wtedy, kiedy odcień brody odróżnia się od koloru włosów na głowie. Kolor skrojony na miarę Ogromną zaletą ziołowych farb jest to, że można je dowolnie łączyć i mieszać tworząc unikalny odcień, spełniający męskie oczekiwania. Można stworzyć mieszankę koloryzującą o odcieniu zgodnym z naturalnym kolorem włosów, albo nieco ciemniejszą, kiedy pożądany efekt to większa wyrazistość. Henna ukryje siwiznę i doda pewności siebie, wyglądając przy tym bardzo naturalnie.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2013
pixel