Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farbowanie włosów henną Khadi

2015-10-11
Farbowanie włosów henną Khadi

Czego potrzebujesz do farbowania?

 • Farba do włosów Khadi
 • Odpowiedniej wielkości miska
 • Ciepła woda
 • Para rękawiczek do ochrony dłoni
 • Stary ręcznik do ochrony ubrań
 • Szczoteczkę lub grzebyk do nakładania farby
 • Czepek kąpielowy
 • Ręcznik lub turban do utrzymania ciepłej temperatury mieszanki po aplikacji

Przygotowanie farby Khadi

Delikatnie wymieszaj odpowiednią ilość proszku z sokiem z cytryny, ewentualnie wodą (szczegóły poniżej) aż do uzyskania jednolitej masy. Do włosów sięgających do ramion wystarczy około 80-100g. Masa powinna być na tyle gęsta, aby nie spływała z włosów. Proszek powinien zostać rozmieszany tak, aby papka miała jednolitą konsystencję. Optymalną konsystencję, która zależy nie tylko od metody aplikacji, ale także od struktury włosów, rozpoznaje się zazwyczaj po kilku farbowaniach. Włosy suche lub kręcone wymagają mniej stałej konsystencji mieszanki, niż normalne lub krótkie włosy. Przy odpowiedniej konsystencji mieszanka nie powinna spływać z włosów, nie powinny też tworzyć się grudki. Najlepiej rozrabiać proszek używając ręcznego miksera.

Wskazówki dotyczące używania poszczególnych kolorów

 • Khadi Naturalna Henna - Hennę wymieszaj w z sokiem z cytryny i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin – w ten sposób uzyskasz intensywny i piękny kolor.
 • Khadi Henna, Amla i Jatropha oraz Khadi Henna & Amla - te kolory wymagają gorącej wody (około 80°C) kolor jest wtedy bardziej intensywny. Mieszanka jest gotowa do użycia w momencie, gdy osiągnie temperaturę komfortową dla skóry. Nigdy nie nakładaj gorącej mieszanki – możesz uszkodzić skórę głowy.
 • Khadi Jasny Brąz, Ciemny brąz, Orzechowy brąz, Czarny - do tych kolorów użyj wyłącznie ciepłej wody (temp. 50 C)
 • Indygo - używaj zawsze letniej wody.


Nakładanie farby Khadi na włosy

Nie zapomnij ochronić swoich ubrań – plamy mogą być nie tylko trudne do usunięcia, ale wręcz niemożliwe do usunięcia. Używaj rękawiczek, aby zapobiec zafarbowaniu dłoni i paznokci. Plamy na paznokciach są wyjątkowo uparte i usuni  je tylko upływ czasu. Zafarbowanie może nie schodzić przez wiele dni, dlatego ważne jest użycie ręcznika i rękawiczek. Ciepłą mieszankę nakłada się od razu po zrobieniu na wilgotne, świeżo umyte włosy. Nakładaj masę warstwą po warstwie za pomocą szczoteczki do farbowania lub po prostu palcami. Zacznij od czubka głowy i posuwaj się ruchem okrężnym farbując kolejno pasma. Najpierw oddziel pasmo włosów na czubku głowy, nałóż farbę od nasady aż po koniec, pokrywając uważnie całą długość. Zawiń pasmo na czubku głowy. Następnie oddziel kolejne pasmo, nałóż mieszankę i zawiń wokół pierwszego pasma. Kontynuuj proces, aż dotrzesz do linii włosów – czyli miejsca gdzie kończą się włosy na czole i karku.  Ważne aby każde pasmo okręcać w stronę czubka głowy, aby uniknąć bałaganu na głowie. Możesz także użyć spinek do włosów i podzielić je na kilka partii przed farbowaniem.  Większą uwagę powinno się zwrócić na linię włosów na czołem. Włosy w tej części często są jaśniejsze od reszty, poza tym właśnie w tym rejonie najczęściej pojawiają się pierwsze siwe włosy. Zalecam użycie szczoteczki przy farbowaniu linii włosów oraz partii tuż przy skórze. Przy jej pomocy łatwiej także oddzielać poszczególne pasma włosów. Po skończeniu aplikacji na głowie powinien zostać duży „kok” z ufarbowanych włosów.

Można także rozrobić trochę bardziej rzadką mieszankę i użyć buteleczki z kroplomierzem, takiej jak przy chemicznych farbach do włosów. Pozwala to na równomierne ufarbowanie włosów. Tuż po nałożeniu pasty na włosy należy wykonać delikatny masaż głowy w celu dokładnego rozprowadzenia mieszanki. Po aplikacji użyj długiego kawałka bawełny do owinięcia wokół linii włosów: wokół uszu, czoła i karku. Dzięki temu zapobiegniesz spływaniu farby. Nałóż plastikowy czepek kąpielowy. Usuń plamki na skórze mokrym bawełnianym płatkiem. Upewnij się, że nie masz farby na czubkach uszu lub na karku.  Aby utrzymać farbę w ciepłej temperaturze i zapobiec wysuszeniu najlepiej nałożyć na włosy czepek kąpielowy i dodatkowo owinąć ręcznikiem. Zamiast ręcznika można założyć wełnianą czapkę, która daje większą swobodę ruchów. Jeśli utrzymasz ciepłą temperaturę na głowie, kolor będzie bardziej intensywny. Nabierzesz wprawy w stosowaniu powyższej metody farbowania włosów, po użyciu farb Khadi co najmniej kilka razy.

Czas trzymania farby na włosach

Tak samo jak struktura jednych włosów różni się od innych, tak samo zarówno oczekiwany jak i wyjściowy kolor włosów jest różny. Podstawowa zasada: im dłuższy czas trzymania mieszanki na włosach tym ciemniejszy odcień. Ale też: im cieńsze, delikatniejsze włosy tym bardziej intensywny kolor. Zalecany czas trzymania farby na włosach to od 30 min do 2 godzin. Jak już wcześniej zostało wspomniane, czas trzymania farby Khadi zależy od oczekiwań względem rezultatu oraz struktury włosów.  Trzymaj farbę na włosach przez okres 30min, aby uzyskać jasny kolor lub w przypadku zniszczonych włosów. Jeśli masz włosy oporne na farbowanie, trzymaj na nich farbę do dwóch godzin.  Na początek warto zastosować krótszy czas trzymania, aby upewnić się jak reagują włosy na dany kolor. W przypadku podjęcia ryzyka lub chęci otrzymania ciemniejszego odcienia można położyć farbę na 2 godziny już za pierwszym razem. W celu sprawdzenia reakcji włosów na farbę dobrze jest położyć kolor na pasemko włosów przed właściwą koloryzacją. Mimo że ta ważna technika jest znana, niewiele osób ją stosuje.

Po odpowiednim czasie trzymania zmyj farbę letnią wodą. Spłukuj tak długo aż lecąca woda będzie czysta. Farby Khadi łatwo się zmywają za pomocą samej wody. Nie stosuj szamponu ani innych środków do stylizacji włosów przez 24 godziny aby dać czas farbie na połączenie się ze strukturą włosa. Następnego dnia możesz umyć włosy szamponem, a także użyć olejku do włosów np. olejek Khadi Amla, który zapewni lepszą trwałość koloru. Wmasuj niewielką ilość olejku w skórę głowy i włosy na całej długości i pozostaw na głowie przynajmniej godzinę. Możesz także zostawić olejek na głowie na noc. Następnie umyj włosy szamponem. Pamiętaj, że kolor może osiągnąć ciemniejszy odcień po pierwszym myciu włosów. Jeśli rezultat różni się od oczekiwań, przy następnej aplikacji farby skróć lub wydłuż czas trzymania mieszanki na włosach lub wymieszaj farby Khadi w innych proporcjach. Odcieniom, które sama możesz stworzyć nie ma końca.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015

Polecane

Henna do włosów Khadi – Indygo

Henna do włosów Khadi – Indygo

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Ciemny Brąz

Henna do włosów Khadi – Ciemny Brąz

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Jasny Brąz

Henna do włosów Khadi – Jasny Brąz

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Orzechowy Brąz

Henna do włosów Khadi – Orzechowy Brąz

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
pixel