Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dodatki przedłużające trwałość koloru

2011-10-26
Dodatki przedłużające trwałość koloru

Najlepsze efekty w zakresie wzmocnienia intensywności oraz trwałość odcieni może zapewnić dodanie pewnych naturalnych składników do farb w odcieniach nadających kolor czerwony. Poniżej prezentujemy jakie substancje najlepiej sprawdzą się celem wzmocnienia koloru.

Do farby można dodać np. 1-2 łyżki stołowe soli lub soku z cytryny. Możesz również dodać dwie łyżki stołowe soku z jabłek. Użycie kwasku cytrynowego przy farbowaniu ma swoje zalety. Kwasek intensyfikuje kolor, wtedy nie musisz także nakładać farby dopóki jest ciepła, ponieważ barwnik został już uwolniony. Indygo jest jednak wyjątkiem, ponieważ nie działa skutecznie w połączeniu z kwasami. Jeśli farba, która wybrałaś to mieszanka henny i indygo, jedynie hennę zmieszaj z kwaskiem. Natomiast indygo wymieszaj z henną i kwaskiem dopiero przed użyciem.

Są również inne metody na przedłużenie trwałości i wzmocnienie koloru farby, na przykład łyżeczka soli dodana do farby przedłuży trwałość pigmentu indygo i zapobiegnie blaknięciu koloru. Wtedy wystarczy jedynie farbować odrosty co 3-4 tygodnie. Należy jednak pamiętać, że struktura włosów jest cechą indywidualną. Dużym powodzeniem cieszy się metoda rozrabiania proszku w czarnej herbacie. Należy zwrócić uwagę czy herbata nie jest zbyt mocna, gdyż może to spowodować efekt przesuszenia włosów, który co prawda znika po 2-3 myciach, ale nie ma też typowej dla okresu po farbowaniu gładkości włosów. Czarna herbata też jest stosowana w celu zwiększenia intensywności kolory i trwałości indygo. Potrzeba kilku prób do ocenienia jakiej ilości soli lub herbaty wymagają nasze włosy. Jeśli po farbowaniu włosy są szorstkie i suche, należy ograniczyć ilość dodatków lub całkowicie z nich zrezygnować.

Jeśli chcesz nadać włosom rudy odcień, możesz użyć podgrzanego czerwonego wina zamiast wody. Alkohol może zniszczyć włosy, dlatego należy podgrzać wino przez użyciem, w celu odparowania alkoholu. W niektórych przypadkach zniszczone włosy mogą stać się suche po zastosowaniu farb do włosów działających warstwowo. Dzieje się tak, ponieważ takie farby do włosów mają działanie wysuszające. Możesz tego uniknąć redukując ilość wody w mieszance i zastępując ją dwoma łyżkami wysokiej jakości odżywki/płukanki do włosów (tylko te bez zawartości silikonu!). Nie dodawaj do mieszanki substancji oleistych – to uniemożliwi wniknięciu ziołowej farby w strukturę włosów.

Innymi produktami, które możesz dodać do swojej farby do włosów są: miód, mleko lub jogurt zapobiegające wysuszeniu włosów. Reakcja na tego typu dodatki do farby zależy od rodzaju włosów. Nie zniszczą one włosów, dodaj je by sprawdzić efekt. Jeśli nie jesteś zadowolona z efektu działania składnika, wypróbuj inny, aby przekonać się, który jest najlepszy dla twoich włosów. Z odrobiną cierpliwości dopasujesz odpowiedni dla twoich włosów składnik, sprawiając, że twoje włosy będą miękkie i łatwe do ułożenia.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2011
pixel