Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cassia, czyli naturalna odżywka do włosów

2018-11-12
Cassia, czyli naturalna odżywka do włosów

Odżywienie, objętość i złoty blask

Jeśli pokochałaś działanie indyjskich ziół na Twoje włosy, ale nie chcesz zmieniać ich koloru, cassia sprawdzi się idealnie. To tak zwana "bezbarwna henna", która jedynie bardzo jasnym włosom nadaje delikatny, złoty odcień. Jest to proszek uzyskany z rośliny Cassia obovata. Sprawia, że włosy są błyszczące, silne i jedwabiste, działa też korzystnie na skórę głowy. Szczególnie polecana jest do włosów zniszczonych chemicznym farbowaniem i po licznych zabiegach fryzjerskich.
Cassia, zwana inaczej senną, to drobno zmielony proszek z liści rośliny Cassia obovata. Zmieszany z ciepłą wodą może być stosowany jako odżywka dla włosów i skóry głowy. Posiada moc wypełniania niewielkich uszkodzeń w strukturze włosa, dzięki czemu po użyciu włosy są odżywione i zyskują dodatkową objętość. Zawarte w cassii antrachinony i kwas chryzofanowy mają bardzo skuteczne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. 

Cassia będzie dla Ciebie idealna, jeśli nie chcesz zmieniać swojego koloru włosów lub jedynie delikatnie go odżywić. Bardzo jasne lub siwe włosy dzięki cassii uzyskują ciepły, złoty blask. Na włosach ciemniejszych efekt koloryzujący nie będzie w ogóle widoczny. 


Tę naturalną odżywkę możesz także stosować jako dodatek do roślinnych farb. Jeśli dodasz cassię do henny, kolor będzie łagodniejszy i jaśniejszy, z delikatnymi, złotymi tonami. Jest to także idealny wstęp do farbowania roślinnymi farbami, jeśli Twoje włosy są bardzo zniszczone - dzięki swym właściwościom, cassia wypełnia drobne ubytki w strukturze włosów i pomoże Ci uzyskać jednolity kolor. 

Ile cassii potrzebujesz dla swoich włosów?

  • włosy krótkie - do 50 g proszku
  • włosy do ramion - od 50 do 100 g proszku
  • włosy do łopatek - od 100 do 150 g proszku
  • włosy do pasa - od 150 g proszku

Jeśli masz bardzo gęste włosy, przygotuj nieco więcej proszku niż zalecane. 

Jak samodzielnie przygotować cassię? 

  • do niewielkiego ceramicznego naczynia wsyp odpowiednią ilość proszku,
  • proszek rozmieszaj z wodą w temperaturze od 50 do 90 stopni, aż do uzyskania gładkiej masy,
  • umyj i osusz ręcznikiem włosy. Najwygodniej będzie Ci nakładać mieszankę na lekko wilgotne włosy,
  • przygotowaną mieszankę nałóż na włosy za pomocą pędzelka lub dłońmi. Pokryj włosy odżywką od nasady aż po same końce,
  • zmyj mieszankę z włosów już po 15 - 20 minutach, jeśli masz bardzo jasne lub siwe włosy. Możesz ją potrzymać trochę dłużej (do 60 minut), jeśli Twoje włosy mają ciemniejszy odcień.

Cassia w roślinnych farbach do włosów

Cassię znajdziesz w składzie wielu roślinnych farb do włosów. Obok henny i indygo, to jeden z najpopularniejszych składników tego typu farb. Choć cassia nie farbuje włosów, ma bogate właściwości odżywcze. Zmieszana z innymi barwnikami, delikatnie wpływa także na efekt kolorystyczny - dzięki niej uzyskany kolor ma złote tony i jest jaśniejszy.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018

Polecane

Henna do włosów Khadi – Cassia

Henna do włosów Khadi – Cassia

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi – Złoty Blond

Henna do włosów Khadi – Złoty Blond

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
Henna do włosów Khadi - Miedziana

Henna do włosów Khadi - Miedziana

52,50 zł brutto
525,00 zł / kg brutto
pixel