Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

10 powodów, dla których warto używać EKOśrodków czystości

2020-03-26
10 powodów, dla których warto używać EKOśrodków czystości
Pierwsze dni wiosny napawają nas energią i optymizmem, ale też wielu z nas kojarzą się z gruntownymi, wiosennymi porządkami. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przygotowaliśmy specjalną promocję na EKOśrodki czystości. A dlaczego warto po nie sięgnąć? 

10 powodów, dla których warto używać EKOśrodków czystości:

1. Nie zanieczyszczasz środowiska

Główną zaletą ekośrodków czystości jest fakt, iż nie oddziałują negatywnie na środowisko naturalne. Formuły ekologicznych preparatów do sprzątania opierają się na naturalnych, biodegradowalnych składnikach, dzięki czemu rozkładają się i nie zanieczyszczają wód gruntowych.


2. Ekośrodki są przyjazne dzieciom

Małe dzieci poznają świat i większość czasu spędzają pełzając po podłodze lub dotykając mebli. Wybierając odpowiednie produkty do czyszczenia powierzchni, ograniczasz możliwość kontaktu z silnie działającymi substancjami. Ekośrodki czystości nie zawierają drażniących składników, które mogłyby zaszkodzić dziecku - są pozbawione: syntetycznych środków zapachowych, surowców petrochemicznych, syntetycznych barwników, syntetycznych konserwantów, składników alergizujących i fosforanów.


3. Ekośrodki są przyjazne zwierzętom

Zwierzęta domowe najczęściej leżą na podłogach i dywanach. Ekośrodki czystości są dobrym wyborem, kiedy dbasz o dobre swoje, jak i swojego pupila. Naturalne produkty do sprzątania nie posiadają silnych zapachów, które mogłyby drażnić wrażliwy nos zwierzęcia i nie zawierają silnie działajacych, chemicznych substancji, które mogłyby przedostać się do błon śluzowych zwierzaka.


4. Są biodegradowalne

Większość tradycyjnych środków czyszczących nie ulega biodegradacji, przez co środowisko jest stale zanieczyszczane. Biodegradowalne środki czystości zawierają substancje, które łatwo ulegają rozkładowi i nie uwalniają szkodliwych substancji.


5. Idealne dla alergików!

Naturalne środki czystości są idealne osób podatnych na alergie i uczulenia - preparaty działają skutecznie, lecz pozbawione są drażniących środków i intensywnych substancji zapachowych.


6. Nie pachną chemią! Zostawiają przyjemny zapach

Ekologiczne środki czystości nie zawierają syntetycznych związków zapachowych ani chloru. Nie posiadają silnego, chemicznego zapachu. Wręcz przeciwnie - pachną delikatnie i przyjemnie, dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych.


7. Przyjazne dla Twoich rąk i skóry

Ekośrodki czystości są bezpieczne dla błon śluzowych i skóry, w tym delikatnych dłoni. Nie powodują wysuszenia skóry i podrażnień.


8. Zdrowe – nie wdychasz substancji toksycznych

Naturalne preparaty do czyszczenia pozbawione są drażniących substancji i silnych zapachów, które mogłyby osłabić organizm i podrażniać drogi oddechowe.


9. Czyszczą tak samo skutecznie

Ekośrodki czystości efektywnie czyszczą powierzchnie, usuwając brud i bakterie. Jakość i skuteczność działania ekologicznych środków czystości jest badana i sprawdzana w laboratoriach.


10. Oszczędzasz czas i pieniądze!

Mogłoby się wydawać, że produkty „eko” są droższe niż popularne i ogólnodostępne preparaty tego typu. Ale czy aby na pewno? Niektóre ekośrodki czystości są niezwykle uniwersalne i jednego preparatu można używać wielozadaniowo - do czyszczenia podłóg, kafli, armatury itd. Tym samym zaoszczędzamy pieniądze na kilku produktach i nie tracimy cennego czasu na ich wybór w sklepie.


Dzięki obniżkom cenowym można zaoszczędzić jeszcze więcej, dlatego też w sklepach Helfy przygotowaliśmy specjalną promocję na grupę produktów przeznaczonych do czyszczenia i sprzątania domu. Warto z niej skorzystać, by samemu przekonać się, jakie korzyści niesie zmiana chemii na naturę!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel