Ajurwedyjskie sposoby pielęgnacji włosów

Powiązane

Produkty

Henna Khadi Ciemny Brąz
cena: 42,90 zł
cena w : 38,61 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full
hinduska

AjurwedaStarożytna nauka rozpowszechniona na terenie obecnych Indii, zajmująca się zdrowiem fizycznym, psychicznym i rozwojem duchowym człowieka, traktując go holistycznie. Ajurweda opiera swoje założenia na koncepcji występowania pięciu żywiołów w tym siły życiowej prana. Każde ciało składa się z żywiołów, u których podstaw leżą trzy bioenergie: Vata, Pitta i Kapha. Ich nierównowaga jest bezpośrednią przyczyną występowania chorób ciała i duszy. Główne metody zaradcze to terapie oczyszczające, masaże i zabiegi, takie jak stosowanie kropli do nosa czy olejowanie określonych partii ciała. Ajurweda przykłada też dużą wagę do odpowiedniej diety. jest najstarszym, liczącym ponad 5000 lat systemem leczniczym pomagającym utrzymać dobre zdrowie i długie życie. W dosłownym tłumaczeniu: veda - wiedza, ajur - życie; ajurweda wiedza o życiu lub wiedza o zdrowym życiu).

Ajurweda jest sztuką naturalnego uzdrawiania i stanowi system leczniczy, który jest podstawą wszystkich innych systemów leczniczych (to z niej wywodzi się np. tradycyjna medycyna chińska).  Obecnie Ajurweda cieszy się coraz większą popularnością na Zachodzie jako naturalna metoda leczenia. Hindusi wierzą, że zdrowe włosy, skóra oraz paznokcie wskazują na ogólny stan zdrowia osoby. Według Ajurwedy wszelkie problemy dotyczące włosów, skóry czy paznokci wynikają przede wszystkim z braku białka (Hindusi zwykle polecają białko mleka jako idealne lekarstwo - zwłaszcza jogurt). Polecane jest również wzbogacenie swojej diety o wszelkiego rodzaju owoce i warzywa będące źródłem niezbędnych dla zdrowia witamin. Warto równiez wiedzieć, że według ajurwedyjskich lekarzy najlepszym ćwiczeniem, wpływającym na zdrowie całego organizmu, jest… szybki spacer!!!

Ajurweda bez wątpienia poleca stosowanie naturalnych składników, nie tylko w dziedzinie żywienia czy leczenia, ale również pielęgnacji. Prawdziwym darem natury, przynoszącym niesamowite korzyści dla naszego zdrowia są oczywiście zioła! Pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i urodę działając od wewnątrz i od zewnątrz. Hindusi mają obszerną wiedzę na temat różnego rodzaju ziół. Znając działanie poszczególnych ziół i metody ich stosowania osiągają ostaterczny cel zdrowia i tym samym naturalnego piękna. Wystarczy spojrzeć na Hinduski i ich piękne, lśniące, mocne, gęste, zdrowe włosy. Większość ziół używanych w trosce o włosy i skórę jest odpowiednia dla każdego bez względu na typ ciała (doshę).

Podstawowe metody dbania o zdrowe włosy obejmują:

  • olejowanie
  • mycie ziołami oraz płukanie ziołami
  • zioła do włosów
     
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl