Jaką maseczke stosować na trądzik?

Powiązane

Polecamy naturalne maseczki dla skóry trądzikowej: z kurkumy i gheeUznawane jest za najdoskonalszy tłuszcz na świecie. Metodę klarowania masła wynaleziono ponad 4 tysiące lat temu w Indiach, gdzie jest ono produktem niezbędnym w kuchni i dodaje się go prawie do każdej potrawy. Ghee ma szereg cennych właściwości: w przeciwieństwie do innych tłuszczów nie podnosi poziomu cholesterolu we krwi, równoważy gospodarkę hormonalną, zawiera kwas masłowy, który jest kwasem tłuszczowym o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych. Masło ghee idealnie nadaje się do smażenia, pieczenia czy smarowania pieczywa. Dzięki niemu potrawy zyskają przyjemny lekko orzechowy posmak oraz zostaną wzbogacone o cenne składniki odżywcze. , a także z zioła neemDrzewo Neem jest bardzo cenione w medycynie ajurwedyjskiej ze względu na właściwości lecznicze, antyseptyczne, antygrzybiczne, odkażające i tonizujące. Neem stosowane jest w stanach zapalnych, przeciw gorączce, nawet malarii. Leczy wypryski i innne problemy skóry. Skóra staje się gładka, miękka, świeża, odmłodzona i jędrna.

Maseczka z kurkumy i klarowanego masła (ghee)

Wykorzystujemy tutaj antyseptyczne właściwości kurkumy. Połączenie ghee z kurkumą skutecznie łagodzi wszelkie stany zapalne. Mieszamy odrobinę kurkumy oraz ghee i smarujemy miejsca dotknięte trądzikiem. Po upływie około 10 minut pastę zmywamy.

Maseczka z neem

Sproszkowane liście neem znane są od wieku ze swoich antybakteryjnych właściwości. Regularne stosowanie maseczki reguluje wydzielanie sebum przez skórę, oczyszcza ją i tonizuje. Sproszkowaną maseczkę z liści neem mieszamy ze zwykłą wodą lub wodą różaną. Tak przygotowaną masę odpowiedniej gęstości nakładamy na około 15 minut.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl