Ajurwedyjskie sposoby na trądzik - jakie?

Ciepłe kompresy z triphalaMieszanka Amli, Bibhitaki (Terminalia bellrica) i Haritaki (Terminalia cebula), która wspomaga porost włosów, oczyszcza cały organizm oraz poprawia trawienie. :

Wilgotne kompresy z triphala otwierają i oczyszczają pory z drobnoustrojów. Dodatkowo pobudzają metabolizm skóry. Około 5-10 gramów proszku triphala (trzy ajurwedyjskie owoce AmalakiRoślina ta występuje w Północnych i Południowo-Zachodnich Indiach. Jest używana w wielu klasycznych ajurwedyjskich preparatach z powodu odmładzających właściwości. Wzmacnia serce, układ odpornościowy oraz układ oddechowy - jest bardzo pomocna w przypadkach astmy czy gruźlicy. Jest najbogatszym znanym źródłem witaminy C oraz długotrwałym antyoksydantem. Amla ma również niesamowite właściwości wpływające na zdrowie i piękno włosów. Wzmacnia cebulki, przeciwdziała wypadaniu włosów. Najczęściej stosowana jest jako olejek, który odżywia i wygładza włosy nadając im piękny połysk. , Bibitaki i HaritakiTerminalia Chebula – migdałecznik chebułowiec, zwany również Haritaki. Azjatycka roślina o tybetańskiej nazwie „Arura”, oznaczającej „owoc długiego życia”. Posiada liczne właściwości lecznicze, antyseptyczne i antyoksydacyjne. Niweluje stany zapalne skóry. Jest elementem ajurwedyjskiej perły medycyny – Triphala, mieszanki trzech ziół (łączy Haritaki z Bibhitaki i Amalaki). ) wsypujemy do 0,5 litra wody. Gotujemy aż do odparowania połowy objętości wody. Później robimy z niej parówkę twarzy. Następnie nakładamy ciepłe i wilgotne okłady z otrzymanej wody triphala. Kompresy nakładaj na zmienione trądzikiem miejsca.

Domowy tonik z triphala:

W bardzo prosty sposób możemy samodzielnie przygotować tonik z triphala. Zagotowujemy w 1/5 szklanki wody około 10 gramów triphala. Tak przygotowanym tonikiem przemywamy dotknięte trądzikiem miejsca 10 razy dziennie. Tonik oczyszcza pory i doskonale usuwa toksyny. Polecany jest do trądziku typu KaphaJest to jedna z dosz, temperamentów i energii w systemie ajurwedyjskim. Połączenie wody i ziemi, energia budująca ulokowana głównie w tkance tłuszczowej, która umożliwia funkcjonowanie ludzkiego ciała. (tłusta skóra ze zgromadzonym w gruczołach nadmiarem sebum) i PittaJest to jedna z dosz, temperamentów i energii w systemie ajurwedyjskim. Charakteryzuje się ciepłem i pozytywną energią do działania. Kontroluje ona metabolizm oraz jest odpowiedzialna za pragnienie, głód i łaknienie. Dużą dawkę tej energii posiadają młodzi ludzie oraz osoby w wieku średnim. (stan skóry Pitta pogarsza się podczas upałów i jedzenia zbyt ostrych przypraw).

Okłady z gheeUznawane jest za najdoskonalszy tłuszcz na świecie. Metodę klarowania masła wynaleziono ponad 4 tysiące lat temu w Indiach, gdzie jest ono produktem niezbędnym w kuchni i dodaje się go prawie do każdej potrawy. Ghee ma szereg cennych właściwości: w przeciwieństwie do innych tłuszczów nie podnosi poziomu cholesterolu we krwi, równoważy gospodarkę hormonalną, zawiera kwas masłowy, który jest kwasem tłuszczowym o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych. Masło ghee idealnie nadaje się do smażenia, pieczenia czy smarowania pieczywa. Dzięki niemu potrawy zyskają przyjemny lekko orzechowy posmak oraz zostaną wzbogacone o cenne składniki odżywcze. i cebuli:

Jeśli krosty trądzikowe przyjmują postać ropni, możesz przyłożyć na nie cebulę usmażoną na odrobinie ghee. Ghee ochłodzi stan zapalny a cebula „wyciągnie” ropę z krost.

Mydło sandałowe na trądzik:

W misce z zimną wodą spień alkaliczne mydło sandałowe i myj tą pianą twarz kilka razy dziennie. Piana z mydła sandałowego chłodzi i łagodzi stany zapalne skóry. Piana „sandałowa ” również ściąga pory i chłodzi skórę.

Pasta z ghee, kurkumy i drzewka sandałowego:

Pasta działa bakteriobójczo i oczyszczająco. Przygotowujemy ją z 0,5 łyżeczki kurkumy, 0,5 łyżeczki drzewa sandałowego i wody. Tak przygotowaną pastą smarujemy dotknięte trądzikiem miejsca. Po 10 minutach zmywamy.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl