Żywice naturalne – aromatyczny dom

Produkty

Proszek sandałowy soi-174.jpg
cena: 36,00 zł
cena w : 32,40 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
few
Żywice naturalne – stary / nowy sposób na aromatyczny dom

Aby wykreować w pomieszczeniu określoną atmosferę, najczęściej sięgamy po akcesoria zapachowe: świece, kadzidła pyłkowe oraz olejki eteryczne. W krajach Orientu od wieków wybiera się żywice i cząstki roślinne, które naturalnie kondensują zapachy roślin, z których pochodzą. Sięga się po nie w domach by przywrócić harmonię i uspokoić ciało.

Żywice tworzą się w miejscu pęknięcia kory drzewa. Po zaschnięciu przypominają kawałki bursztynu. Podgrzewając żywicę na węgielku uwalniamy przyjemny, roślinny aromat, całkiem inny od kadzideł z syntetycznych składników. Zapach jest wyrazisty, dlatego wystarczy niewielki fragment żywicy do jednorazowego podpalenia. Podobnie sproszkowana kora np. drzewa sandałowego czy płatki kwiatów nadają pomieszczeniom wyrazistego, a przy tym naturalnego i bardzo przyjemnego aromatu.
 

Jak palić żywicę?


Rozpalenie żywicy jest niezmiernie proste i zabiera dosłownie chwilę:

1. Przygotuj niepalną podstawkę, najlepiej przeznaczoną do palenia kadzideł żywicznych (przykład: kamienny podgrzewacz do żywicy). Podłoże musi być odporne na wyższą temperaturę, idealnie sprawdza się kamień lub pojemnik z piaskiem.
2. Umieść węgielek na podstawce.
Wskazówka: wybieraj tylko naturalne węgielki niezawierające rozpałek. Praktyczne są okrągłe, płaskie węgielki z lekkim wgłębieniem w środku.
3. Podpal węgielek. Gdy zacznie się żarzyć, umieść na nim odrobinę kadzidła żywicznego. Pod wpływem ciepła żywicaUkryta pod korą drzew na skutek sączenia się przez ubytki w pniu oblewa i nasącza drzewo silnym zapachem. W zależności od rodzaju drzewa, z którego wypływa, posiada inny zapach i właściwości. Aromat wydzielający się podczas jej spalania nadaje dymowi słodyczy, drzewnej nuty, zmienia jego intensywność, kolor i gęstość. Do najbardziej popularnych żywic należy od starożytności mirra, sosna, jodła, agarwood, olbinam. Żywice często wykorzystywane są w perfumiarstwie orientalnym, w olejkach zapachowych, można je spalać razem z kadzidłem w pomieszczeniu. zacznie się topić i uwalniać olejki eteryczne.

W ten sposób można również palić sypkie kadzidła np. proszek z drzewa sandałowego, korę, płatki kwiatów, aromatyczne zioła.

 

Komentarze

Obrazek użytkownika Wioleta

Re: Żywice naturalne – aromatyczny dom

Na pewno lepsze niż różnego typu dostępne odświerzacze głównie w hipermarketach i innych super samach. Ta metoda jest naturalna i bardziej klimatyczna oraz nie składniki użyte podczas palenia są zdrowsze dla organizmu. Można przy tym medytować i relaksować się lub czytać ciekawą książke albo zwyczajnie leżeć i odpoczywać po ciężkim dniu.
Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl