Masaż stóp

Powiązane

masaz stop

Zawrotne tempo życia sprawia, że bez przerwy za czymś gonimy, natomiast wieczorami wpadamy do domu wykończeni. Nad takim stanem rzeczy z pewnością najbardziej powinny ubolewać nasze stopy, które nigdy nie mają chwili wytchnienia, bo w końcu wszędzie nas noszą.

Nie tylko to decyduje o roli stóp dla naszego organizmu i zdrowia. W stopach zwieńczenie ma 72 000 wiązek nerwowych odpowiedzialnych za łączenia między najważniejszymi częściami ciała, co czyni stopy prawdziwymi przekaźnikami bodźców. Oddziaływanie na końcówki nerwowe może mieć wpływ na ich pracę w skali całego organizmu, dlatego tak istotne jest, aby dbać o stopy. Najtrafniejszą metodą ich pielęgnacji oraz poprawienia sobie nastroju jest masaż.

Różne obszary na stopach odpowiadają poszczególnym częściom ciała i tym samym masując je lub uciskając określone punkty można oddziaływać na konkretny narząd. Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach czy też narządach. Strefy ciała biegną wzdłuż od palców nóg do głowy na obu stronach parzyście.

Warto zatroszczyć się o klimat oraz warunki towarzyszące masażu. Stopy przed zabiegiem należy starannie umyć i ewentualnie nasmarować olejkiem, co zintensyfikuje doznania w trakcie dotyku. Gorąca kąpiel to pierwszy krok w celu rozluźnienia napiętych mięśni i dostarczenia im przyjemnego ciepła. Osoba wykonująca masaż powinna przygotować poduszkę, na której położy stopy pacjenta oraz ułożyć go w najwygodniejszej pozycji. Zabieg dobrze jest rozpocząć od rozmasowania obszaru między kolanem, a kostką. Kilkukrotne rozmasowanie ze szczególnym naciskiem na łydkę wprowadzi miłą atmosferę i przyniesie pierwsze uczucie ulgi stanowiące ledwie zapowiedź tego, co ma nadejść. Następnie zajmujemy się palcami stóp, chwytając je palcami od góry i przyciskając kciukiem od dołu. Wykonujemy nim po spodniej części stopy koliste ruchy, których nacisk pobudzi zakończenia nerwowe w palcach. Stopniowo przemieszczamy się w kierunku śródstopia skupiając się na miejscach powiązanych z najbardziej bolącymi punktami ciała. Technikę można urozmaicić intensywnym ugniataniem oraz delikatnym gładzeniem stosownie do doznań i potrzeb danej osoby. Po kilku powtórzeniach, masaż znowu przenosi się na palce stóp. Kciukiem oraz palcem wskazującym obejmujemy kolejno każdy z nich i rozmasowujemy aż do samego czubka. W ćwiczeniu nie wolno pominąć także miejsc między palcami. Finalnym etapem zabiegu są pięty, które wymagają nieco większego nacisku, lecz opierają się na podobnej zasadzie ruchów kolistych. Robimy tak na przemian z uciskaniem poszczególnych skrawków pięty i powoli kierujemy się ku górze subtelnie gładząc nogę od kostki aż po kolano.

Masaż stóp według wielu osób uchodzi za najbardziej relaksujący. Doznania wypływające z masażu przynoszą niebywałą ulgę. Nie chodzi tu tylko o przyjemność dla stóp, sęk w tym, że umiejętny dotyk nóg oddziałuje na wszystkie partie naszego ciała. Czasem możemy nawet nie być świadomi, że ukojenie i spokój po zabiegu wynikają z masażu stóp.

Każdy skrawek, fragment ludzkiej stopy odpowiada za inną część całego organizmu. Wszystko za sprawą wspomnianych zakończeń nerwowych, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić stopom ciepło oraz troszczyć się o nie. Niezwykłe unerwienie i rola stóp czynią je wyjątkowym materiałem dla wprawionych w masażu rąk. Naciskanie i gładzenie poszczególnych części i punktów pozwala na wywołanie niepowtarzalnych uczuć, a nieraz nawet wyleczenie obolałych miejsc.

Jedną z licznych zalet masażu stóp jest jego prostota. Fakt, nic nie dorówna technikom doświadczonego instruktora, lecz praktyka to najlepszy sposób na rozwijanie swoich umiejętności, dlatego warto próbować swoich sił w domowym zaciszu. Zainwestowanie w umiejętności masażu to mądra decyzja, bo nic nie sprawi większej przyjemności bliskiej osobie niż czuły dotyk w przytulnych warunkach i z nastrojową muzyką w tle.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl