DIY - Świeca do masażu z kawą i pomarańczą

Powiązane

Produkty

Olej kokosowy Khadi
cena: 29,90 zł
stara cena: 46,00 zł
dostępność:
average
świeca do masażu

Czy wiecie, że do masażu można użyć... świecy? Tak, jeśli jej bazą będzie naturalne masło lub olej. W naszym przepisie jest to olej kokosowyOpisywany jako "najzdrowszy olej na ziemi" i "król olejów". Kokos jest bardzo pożywny i bogaty w błonnik oraz różnego rodzaju witaminy i minerały. Olej kokosowy posiada o wiele większe właściwości lecznicze niż jakikolwiek inny olej spożywczy. Oprócz kulinarnego zastosowania przynosi wszechstronne korzyści pielęgnacyjne. Polecany do pielęgnacji włosów, skóry całego ciała oraz do masażu. Można stosować jako balsam do ciała. Jest idealny do cery suchej i łuszczącej się, swędzącej. Najlepsze rezultaty można uzyskać wcierając olej w jeszcze wilgotna skórę,tuż po kąpieli. Łagodzi objawy związane z łuszczycą, zapaleniem skóry i egzemą. , który dzięki ogrzaniu od płomienia szybko staje się płynny i idealnie sprawdza się do wmasowywania w skórę. Nie ma ryzyka poparzenia nim ciała. Masaż ciepłym olejem jest wyjątkową przyjemnością...

  • 150 ml nierafinowanego oleju kokosowego Khadi lub Cosmoveda
  • 4 krople olejku eterycznego Neroli
  • garść ziaren kawy
  • kawałki pomarańczy
  • knot
  • patyczek / wykałaczka
  • opakowanie na świecę np. szklany słoik 200 ml

Przygotowanie konstrukcji świecy

Knoty można uzyskać z najtańszych świec do kupienia w supermarkecie. Odmierzamy długość knota odpowiednią do wysokości opakowania, pamiętając o zostawieniu kilkucentrymetrowego zapasu. Dolną część knota umieszczamy na dnie opakowania (na środku), układając ok.1-2 cm knota w poziomie na dnie. Górę knota nawijamy na patyczek, który kładziemy w poziomie opierając na opakowaniu. Knot powinien być umiejscowiony w pionie na środku świecy.

Przygotowanie świecy

Na dno świecy wsypujemy ziarna kawy. Później, pod wpływem oleju kokosowego i tak wypłyną na wierzch. Olej kokosowy rozpuszczamy w ciepłej kąpieli wodnej. Gdy będzie już całkowicie płynny, przelewamy do pojemnika na świecę, uważając, by nie naruszyć ułożenia knota. Gdy olej zacznie stygnąć, przy ściankach naczynia należy ułożyć fragmenty pomarańczy. Na koniec, gdy olej zacznie tężeć, dodajemy kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. W tej kompozycji zapachowej doskonale sprawdzi się olejek NeroliOlejek z neroli, czyli olejek eteryczny otrzymywany z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Wodę neroli używa się od średniowiecza w charakterze perfum, posiada też właściwości pielęgnacyjne. Posiada charakterystyczny, trawiasto-ziołowy, ciepły zapach. Jest składnikiem wielu perfum, wód toaletowych, olejków zapachowych, jak również składnikiem używanym w cukiernictwie. . Sugestia: lepiej olejku eterycznego dodać mniej niż za dużo.
Świeca stężeje już po około 2 godzinach.

Aby wykonać masaż taką świecą, wystarczy zapalić knot, a mieszanka olejowa zacznie się rozpuszczać. Zanim poleje się nią skórę, należy pamiętać, by zagasić płomień. Sam olej będzie ogrzany i przyjemnie ciepły, lecz nie poparzy skóry.

Życzymy wielu zmysłowych wieczorów...

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl