Dezodorant Ałun 120g właściwości - pytania i odpowiedzi

Jeśli chcesz lepiej poznać ten produkt, umożliwiamy Ci
kontakt z Klientami
, którzy go kupili.

Zobacz dotychczasową dyskusję na jego temat
lub zadaj nowe pytanie.

Pytanie: 
Witam. Słyszałem, że ten dezodorant jest dobry, ale jak go używać? Podobno może pęknąć. Pozdrawiam.
Obrazek użytkownika Katarzyna
Odpowiedź:
Katarzyna

Ja go używam tak jak sztyftu. Czasami ciężko potrzeć nim o skórę, dlatego zwilżam rękę wodą i maczam w niej ałun. Podobno może pęknąć jeżeli będzie się go zwilżać pod strumieniem wody. Można go spokojnie stosować na inne części ciała. Moja mama powiedziała mi, że ałun tamuje krwawienie i rzeczywiście jak potarłam nim kilka razy (juz bez zwilżania) miejsce zranione podczas golenia nóg, krwawienie ustało. Mama mówiła, że kiedyś meżczyźni używali ałunu jak zacinali się przy goleniu.

Obrazek użytkownika joanna.24.05
Odpowiedź:
joanna.24.05

Witam, wystarczy troszke zmoczyc wode i juz gotowania do uzycia.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika amarantus
Odpowiedź:
amarantus

Witam. Owszem, dezodorant w mojej opinii jest dobry, kupiłam już drugą sztukę. Oczywiście skuteczność zależy od stopnia pocenia się, jak też od materiału, z którego wykonane są ubrania. U mnie sprawdza się dobrze.
Stosowanie polega na zwilżeniu ałunu i potarciu nim skóry. Następnie radziłabym osuszyć ałun, co przedłuży jego trwałość. Pęka tylko, gdy upadnie, możliwe też, że wtedy, gdy się go nie osusza i jest narażony na długotrwałe działanie wilgoci.
Mam nadzieję, że wyczerpałam temat.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika weronaaaa
Odpowiedź:
weronaaaa

Tak dezodorant jest dobry , powoduje że nie ma brzydkiego zapachu pomimo że i tak się pocisz i np. są plamy mokre pod pachami. Na kamień trzeba uważać bo jak stukniesz lub spadnie to szybko może się ukruszyć lub stłuc a wtedy rani skórę i nie można go używać. Zmocz kamień zimną wodą i nanieś na pachy , ten sam ruch jakbyś używał antyprespirantu.

Obrazek użytkownika Sara3
Odpowiedź:
Sara3

Dezodorant faktycznie jest dobry, zapobiega przykrym zapachom i mokrym plamom pod pachami. Nie zauważyłam natomiast działania łagodzącego na podrażnieniach. Mój niestety upuściłam i rozpadł się, używam go ciągle stosując na skórę kawałki z gładką powierzchnią. Dużym atutem dla mnie jest to że jest bezzapachowy i nie miesza się z zapachem moich perfum. Jak najbardziej polecam zakup i ostrożne obchodzenie się z ałunem, by zapobiec rozbiciu, jak to się stało u mnie. Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika gabigabii
Odpowiedź:
gabigabii

Ja jestem bardzo z niego zadowolona. Ałunu używam już dwa lata. Ja początkowo moczylam kamień no i popekał bardzo mocno, zrobiły sie ostre kanty, które musiałam obciąć :) teraz zwilżam skórę i tak jest dużo lepiej, już nie pęka i szybciej wysycha.

Obrazek użytkownika RoseSnowflake
Odpowiedź:
RoseSnowflake

Należy zwilżyć końcówkę ałunu lub po prostu skórę. Po zastosowaniu ałunu dobrze jest zaczekać kilka sek. żeby miejsce na które zastosowało się ałun wyschło jak i sam ałun, gdyż może pęknąć. Nie można także moczyć całego ałunu. Po zamoczeniu całego jest ryzyko, że może pęknąć, gdyż jest to kamień. Trzeba też uważać, żeby tak czasem nie spadł na ziemie... :D

Obrazek użytkownika Gabsz
Odpowiedź:
Gabsz

Dezodorant trzeba zmoczyć i używać na mokro. Po każdym użyciu też zmoczyć w celach higienicznych. Na mnie osobiści słabo działał, nie niwelował całego zapachu. Trzeba faktycznie uważać, bo jak upadnie i się rozkruszy to nie ma jak używać.

Obrazek użytkownika szop
Odpowiedź:
szop

Jak dla mnie spełnia swoje zadanie, ale nie mam zbyt wielkiego problemu z poceniem się. Ałun pęka, gdy pozostawiamy go mokrego. Najlepiej nie wkładać go pod strumień bieżącej wody, lecz jedynie zwilżyć końcówkę lub bezpośrednio pachę. Po użyciu nie przykrywać ałunu, tylko pozostawić do wyschnięcia albo wytrzeć go.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl