Szkodliwe składniki kosmetyków

Powiązane

Produkty

Nawilżający krem do twarzy i ciała z aloesem
cena: 55,00 zł
cena w : 49,50 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
average

2FgXounZLsk

Nissiax83 przekazuje cenne informacje na temat składów kosmetyków. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, by zrozumieć co oznaczają terminy w INCI i dokonywać świadomego wyboru. Warto zapoznać sie także ze znaczeniem symboli używanych na etykietach produktów.

Cześć! Witam Was wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym filmiku. Mowa tutaj o szkodliwych składnikach w kosmetykach i ogólnie na co zwracać uwagę, jeśli kupujemy kosmetyk, jak nie dać się wprowadzić w błąd przez producenta. Jest to temat bardzo rozległy, ale i bardzo modny, ponieważ teraz wszędzie słyszymy o kosmetykach naturalnych, organicznych, mamy informację, że coś nie ma SLS-ów, coś nie ma parabenów, ale bierzemy dany kosmetyk do ręki, sprawdzamy skład, patrzymy na etykietę i to nam nic nie mówi, same dziwne nazwy chemiczne.

Muszę zaznaczyć, że nie mam wykształcenia chemicznego, skończyłam wprawdzie kosmetologię, ale takich informacji nie uzyskałam tam, tzn. miałyśmy skład kosmetyków, ale tylko podstawowy, moja wiedza, którą teraz Wam przekażę opiera się na tym, co jeszcze pamiętam z wykładów, opiera się też na rozmowach z dermatologiem, ponieważ ostatnio miałam przyjemność rozmawiania z dwoma lekarzami na ten temat, czytałam też parę publikacji takich typowo medycznych, no i oczywiście internet, ale z internetem musimy uważać, bo jest dużo cennych informacji, ale jest też dużo informacji, które mogą nas wprowadzić w błąd. Jeśli ogląda mnie tutaj jakaś osoba, która bardziej siedzi w temacie i widzi, że coś tutaj mówię źle, to proszę, aby mnie poprawiła, bo nie chcę tutaj nikogo wprowadzać w błąd. Tak jak mówię jest to temat bardzo, bardzo rozległy.

Co ja robię, jeśli kupuję kosmetyk? Ja wiem, że niektóre składniki na mnie działają źle, np. powodują zapychanie mojej skóry, dostaję jakiegoś wysypu pryszczy, że np. moja skóra jest sucha i teraz – co ja robię? Idę do sklepu, biorę dany kosmetyk, np. tutaj mam masło z BodyShop, akurat tutaj jest taki myk, że te masła są zafoliowane, a skład jest tak naprawdę dopiero tutaj pod spodem, więc jak jesteśmy w sklepie to nie możemy tak naprawdę sprawdzić składu, ale powiedzmy, że ten skład jest na zewnątrz, bo tak jest zazwyczaj.

test

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl