OCM wykonanie krok po kroku

Powiązane

Produkty

Muślinowa ściereczka do mycia twarzy
cena: 10,90 zł
cena w : 9,81 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full

How to: OCM ;)

Witajcie

Na Wasze życzenie powstanie właśnie film odnośnie tego, jak myję twarz metodą OCM, czyli Oil Cleansing MethodTo metoda oczyszczania i demakijażu skóry twarzy poprzez zastosowanie mieszanki olejowej w odpowiednich proporcjach. Podstawą tej mieszanki jest olej rycynowy, którego struktura i konsystencja jest zbliżona do ludzkiego sebum. Ponieważ nie może być stosowany w stężeniu 100% miesza się go z innymi olejami, które tworzą bazę. Po nałożeniu mieszanki olejowej na twarz i wykonaniu masażu, zmywa się go przy użyciu ściereczki muślinowej, ręcznika lub ściereczki frotte namoczonej wcześniej w gorącej wodzie. . Prosiłyście mnie o to, abym pokazała jak to robię i oto jestem :) W międzyczasie będę mówić, więc będzie to wolniej, ale mimo wszystko chciałabym, żeby film ten był zbliżony czasowo do tego, ile czasu naprawdę zajmuje mi umycie buzi.

Potrzebna nam będzie ściereczka muślinowa, mieszanka olejowa i woda ciepła i zimna, w moim przypadku będzie to woda z kranu. Na buzi mam makijaż, jest to pełna "tapeta", nie ma tu eyelinera, natomiast mamy podkład, jest puder, róż, rozświetlacz, szminka, cień, kredka do brwi, kredka do linii wodnej oraz tusz do rzęs.

Bierzemy odrobinę mieszanki, wylewamy ją na dłoń, w moim wypadku jest to mniej więcej taka ilość. Możecie najpierw trochę ochlapać twarz wodą, ja czasem to robię, wtedy olej jakby zwiąże tę wodę i twarz będzie trochę bardziej nawilżona, ale generalnie lepiej to działa, jeśli nie macie na sobie makijażu i polejecie buzię na sucho. Rozprowadzam olej w dłoniach i ruchem dociskającym rozprowadzam na twarzy.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl