Co oznacza skrót OCM?

Produkty

Muślinowa ściereczka do mycia twarzy
cena: 10,90 zł
cena w : 9,81 zł
Minimalna cena możliwa do uzyskania
w programie rabatowym I love Helfy.
Dowiedz się więcej o programie >>
dostępność:
full

Olejowe oczyszczenie twarzy (OCMTo metoda oczyszczania i demakijażu skóry twarzy poprzez zastosowanie mieszanki olejowej w odpowiednich proporcjach. Podstawą tej mieszanki jest olej rycynowy, którego struktura i konsystencja jest zbliżona do ludzkiego sebum. Ponieważ nie może być stosowany w stężeniu 100% miesza się go z innymi olejami, które tworzą bazę. Po nałożeniu mieszanki olejowej na twarz i wykonaniu masażu, zmywa się go przy użyciu ściereczki muślinowej, ręcznika lub ściereczki frotte namoczonej wcześniej w gorącej wodzie. ) - łagodna, naturalna i skuteczna metoda oczyszczania twarzy.

W tej metodzie nie stosujemy agresywnych środków myjących w postaci żeli czy płynów micelarnych. Używamy wyłącznie naturalnych olejów, dzięki temu nie naruszamy naturalnego pH skóry. Bardzo uniwersalna metoda oczyszczania i demakijażu twarzy, mająca zastosowanie przy każdym rodzaju cery nawet trądzikowej i łojotokowej. W efekcie jej stosowania mamy oczyszczone i mniej widoczne pory, gładką cerę i uregulowaną produkcję sebum. Po OCM nie jest wymagane przemywanie tonikiem, ponieważ oleje nie zakłócają naturalnego pH skóry.

Podstawą metody (OCM) jest użycie oleju np. rycynowego, który jest zbliżony do ludzkiego sebum. Olej mieszamy z innymi olejami w indywidualnie dobranych proporcjach.
Olej rycynowyOtrzymywany z tłoczenia na zimno nasion rącznika pospolitego. Odżywia i wzmacnia włosy. z racji analogii do ludzkiego sebum, doskonale oczyszcza pory.
Metoda oparta jest o chemiczną zasadę „podobne rozpuszcza się w podobnym” (TŁUSZCZ W TŁUSZCZU).

Proporcje oleju rycynowego i bazowego zależą od rodzaju cery. Przy skórze suchej zaczynamy od niewielkiej zawartości oleju rycynowego 10%. Przy skórze tłustej i łojotokowej można używać nawet 70% oleju rycynowego. Reszta to olej bazowy. Użycie oleju bazowego ma decydujący wpływ na końcowy efekt naszej pielęgnacji. Używając naturalnych mieszanek certyfikowanych olejów mamy pewność, że dostarczamy skórze drogocennych substancji odżywczych.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl