INCI - międzynarodowe nazewnictwo składników kosmetycznych

Mamy tutaj listę składników i zazwyczaj jest to oznaczone jako składniki albo INCI, co to jest to INCI? Jest to międzynarodowe nazewnictwo składników kosmetycznych, czyli ogólnie przyjęta ustawa, do której każdy producent kosmetyków musi się stosować, więc mamy tam wymienione w języku angielskim nazwy składników, surowców, które zostały użyte do produkcji danego kosmetyku, czasami też pojawiają się nazwy łacińskie, jeśli zostały użyte jakieś rośliny w danym kosmetyku. Na samym początku zawsze jest podany składnik, którego jest najwięcej w danym kosmetyku. Zazwyczaj jest to woda, często potem glicerynaOtrzymywana poprzez zmydlanie tłuszczy roślinnych. Nawilża, poprawia elastyczność skóry. , parafina, różnie to jest, ale zazwyczaj na samym początku jest woda, czyli w danym kosmetyku najwięcej jest wody, natomiast na samym końcu jest składnik, którego jest najmniej, zazwyczaj są to parabeny, czyli konserwanty, albo np. perfumy. Z tym, że producent nie ma obowiązku wykazywania wszystkich składników, jeśli dany składnik nie przekracza jakiejś ilości procentów, nie wiem dokładnie ile to jest, ale jeśli danego składnika jest bardzo malutko, to nie musi go wykazywać. To jest jakieś tam określenie procentowe. I teraz patrzymy na to i myślę, że zdecydowana większość z nas nie wie o co chodzi.

Podam Wam stronę, to jest strona angielska, jest też jedna polska strona, gdzie możecie wpisać dany składnik. Jeśli chodzi o tę stronę angielską to wpisujemy tam dany składnik, oczywiście według składu jaki jest na etykiecie i ta strona generuje nam informacje na temat tego składnika, co to jest, jakie są inne jego nazwy albo inne jego odpowiedniki i czy jest on szkodliwy. Po boku, chyba w lewym rogu, znajduje się taki znaczek, jest albo zielony, albo żółty, albo czerwony i on mówi o tym, jak bardzo dany składnik może być szkodliwy. Dalej są informacje co on może powodować, a jeszcze dalej są informacje o testach, ale myślę, że dla takiej zwykłej osoby, która „nie siedzi” w chemii to może nic nie mówić. Najważniejsza jest ta pierwsza informacja. Tam też możemy wpisać nazwy kosmetyków, ale to jest chyba tylko na Stany Zjednoczone, ponieważ nie zajdziemy tam wszystkich kosmetyków. Podam Wam też polską stronę i tam możecie też wpisywać nazwy.

Ogólnie ten temat jest teraz bardzo popularny. Jest wiele stron, gdzie możecie wyszukiwać nazwy, a jeśli czegoś nie możecie znaleźć to najprościej można to wpisać w wikipedię albo w google i jakaś informacja zawsze się wyświetli.
Jeśli chodzi o opakowania, bo producenci nas tutaj troszeczkę oszukują, często jest informacja, że dany kosmetyk nie jest testowany na zwierzętach i mamy takie zdjęcie wesołego króliczka. Te zdjęcia mogą być różne, tutaj mam takie przykładowe, każdy producent może to oznaczać jak chce. To, że dany kosmetyk nie jest testowany na zwierzętach to w Unii Europejskiej jest wymóg ogólny, czyli każdy kosmetyk, który jest sprzedawany w Unii Europejskiej, nie może być testowany na zwierzętach, więc to nie jest nic szczególnego, to nie jest jakiś zaszczyt, który ma dany producent, tylko on musi to spełnić. Tak samo jeśli chodzi o badania dermatologiczne, każdy kosmetyk musi być przebadany. Często bierzemy do ręki kosmetyk, mamy informacje nie jest testowany na zwierzętach, przebadany dermatologicznie, zarejestrowany gdzieś tam w jakiejś organizacji, to musi być, to są wymogi, które muszą zostać spełnione przez producenta, więc to nie jest nic szczególnego, a wiecie, my to czytamy i tak jakoś robi się nam lepiej, że nie testują, że mają to, mają tamto.

Twoje rabaty
Logo programu

Jesteś miłośnikiem zakupów z rabatem?

Dołącz do klubu rabatowego “I love Helfy”!

Rób zakupy, dziel się opiniami,
udzielaj się na forum
i zyskuj zniżki

Jeśli masz konto na Helfy.pl, Twój program rabatowy już działa!

Dowiedz się więcej lub już teraz Załóż konto

Społeczność Helfy

Społeczność Helfy

Blog Helfy.pl Twitter Helfy.pl Pinterest Helfy.pl Instagram Helfy.pl